Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Czarne chmury nad gorzowskim GTPS-em

Czarne chmury nad gorzowskim GTPS-em

fot. archiwum

Nad gorzowską siatkówką zawisły czarne chmury. Meprozet nie będzie już dłużej tytularnym sponsorem klubu. We wtorek na posiedzeniu zarządu rezygnację złoży prezes Zenon Michałowski. Możliwa jest nawet upadłość klubu.

Wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Po wycofaniu z I ligi i dwóch słabszych sezonach poziom niżej, zespół Meprozet GTPS (a właściwie już tylko GTPS) jest na drodze do wygrania swojej grupy II ligi i gry o awans w półfinałach. Niestety wszystko stoi teraz pod wielkim znakiem zapytania.

Powód to wycofanie się głównego sponsora klubu i brak wsparcia miasta. Przypomnijmy, że w dość burzliwych okolicznościach przez radę nadzorczą Meprozet S.A. odwołany został prezes Zenon Michałowski. Firma ze Starego Kurowa nie była zainteresowana dalszym sponsorowaniem siatkówki. Michałowski zapewniał, że w tej sytuacji będzie szukać możliwości załatania dziury w budżecie. Na ostatnim posiedzeniu zarządu gościł nawet przewodniczący Komisji Kultury Sportu i Promocji Jerzy Sobolewski. Ale w tym roku na młodzież klub dostał 70 tysięcy złotych – o 5 tysięcy mniej niż przed rokiem. – W tej sytuacji składam rezygnację z funkcji prezesa. Nie mamy zadłużenia, ale też nie mamy perspektyw na dalsze finansowanie klubu na tym poziomie, więc nie mogę brać za to odpowiedzialności – przekazał prezes Michałowski. Chce postawić również wniosek o postawienie klubu w stan upadłości. To stawia pod znakiem zapytania dalszą grę drużyny w II lidze.

*Autor: Filip Góreckiźródło: gorzow24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved