Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Barbara Adamska: Pozytywne wyniki to kwestia czasu

Barbara Adamska: Pozytywne wyniki to kwestia czasu

fot. archiwum

W pierwszym tygodniu pracy trener Kosmol poprowadził Spartę w dwóch meczach. Stołeczne co prawda nie wygrały, ale obraz ich gry uległ wyraźnej poprawie. O swoich odczuciach dotyczących ostatnich zmian opowiedziała kapitan Barbara Adamska.

Za wami tydzień pracy z nowym trenerem Maciejem Kosmolem. W tym czasie rozegrałyście dwa spotkania, w których zdołałyście wywalczyć jeden punkt do ligowej tabeli. Jakie są twoje odczucia dotyczące tej zmiany i jej efektów?

Barbara Adamska:To prawda, trener Kosmol miał bardzo mało czasu na pracę z nami. Po zaledwie dwóch treningach pojechaliśmy do Krosna, gdzie udało się zdobyć punkt. Nowy szkoleniowiec urzekł nas profesjonalizmem i entuzjazmem, z jakim podchodzi do swojej pracy, tchnął w nas nową nadzieję. Uważam, że pozytywne efekty naszej współpracy to tylko kwestia czasu.

Przed wami kolejny trudny wyjazd. W sobotę zmierzycie się w Sulechowie z liderującym w tabeli Zawiszą…Sobotnie spotkanie bez cienia wątpliwości będzie dla nas bardzo trudne, ale w ostatnich dwóch meczach pokazałyśmy, że potrafimy ambitnie walczyć przeciw niekwestionowanym faworytom. Na pewno nie jedziemy do Sulechowa, by tanio sprzedać skórę. A czy uda się przywieźć kolejne punkty? Zobaczymy.

Sytuacja w tabeli wydaje się być dramatyczna – czternaście punktów straty do bezpiecznego ósmego miejsca i zaledwie pięć spotkań do końca. Jak znajdujecie w sobie motywację do dalszej walki?

Do końca będziemy walczyć o zdobycie kolejnych punktów do ligowej tabeli. Nawet jeśli play-off nam uciekają, to warto grać o jak najlepszą pozycję przed barażami o utrzymanie, które jest teraz naszym głównym priorytetem. Jestem pewna, że wygrane w końcówce fazy zasadniczej zdecydowanie ułatwiłyby nam start w fazie play-out. Musimy wreszcie zacząć wygrywać! W poprzednim sezonie Sparta „wskoczyła” na siódme miejsce w lidze, atakując z ostatniej pozycji po fazie zasadniczej – mam nadzieję, że w tym roku pozycja wyjściowa będzie lepsza, a efekt w postaci utrzymania – równie pozytywny.

* rozmawiał Maciej Szewczyk (spartawarszawa.pl)
* więcej na spartawarszawa.pl

źródło: spartawarszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved