Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Piotr Podpora: Cieszy dotychczasowa postawa całej drużyny

Piotr Podpora: Cieszy dotychczasowa postawa całej drużyny

Dzięki zwycięstwu nad Płomieniem Sosnowiec sanoczanie zapewnili sobie zajęcie pierwszego miejsca przed meczami play-off. - W wielu meczach dopisało nam szczęście i mam nadzieję, że będzie tak do końca - powiedział trener TSV Piotr Podpora.

Pomimo zwycięstwa z Płomieniem na początku gra wam się nie układała. Z czego to wynikało?

Piotr Podpora:Prowadziliśmy kilkoma punktami, jednak wskutek błędów własnych i nieskuteczności w ataku przegraliśmy tego seta. Rywale bardzo dobrze zagrywali, a my pomimo przewagi na samym początku graliśmy źle. Pomimo tego w końcówce seta dogoniliśmy naszych rywali, ale nam się nie udało.

W kolejnych setach wasza dominacja nie podlegała żadnej dyskusji. Co zadecydowało o waszej przewadze?

Zagrywka ustawiła nam grę, dobrze zagrywaliśmy floatem, skutecznie graliśmy na skrzydłach, przede wszystkim dobra gra naszego bloku przyczyniła się do naszego zwycięstwa.

W meczu przeciwko Płomieniowi ważną rolę odegrali zmiennicy, z dobrej strony pokazał się szczególnie Jakubek, który zmienił Rusina.

Bardzo cieszę się z tego faktu, że Dariusz Jakubek zagrał dobre zawody. Wiadomo, że we wcześniejszych spotkaniach Paweł Rusin spisywał się bardzo dobrze, ale mecz przeciwko Płomieniowi nie wyszedł mu. Nie da się grać każdego meczu na bardzo dobrym poziomie.

Czy zwycięstwa, które odnosicie, nie stały się dla was monotonne?

Te triumfy nie stały się codziennością, nie przychodzą one nam łatwo. W wielu wygranych spotkaniach do końca musieliśmy walczyć o nasze zwycięstwo. Niektóre z tych meczów mogliśmy przegrać, ponieważ toczone były na tzw. „styku”. Z drugiej strony dopisuje nam szczęście i mam nadzieję, że będzie tak do końca.

Wasza drużyna ma do czynienia z kontuzjami, nie gra dwóch zawodników (Golonka i Chudziak – przyp. red.). W jaki sposób uzupełniliście luki po nich?

Myślę, że nasza rywalizacja na treningach przynosi efekty, ponieważ na kluczowych pozycjach grają młodzi chłopcy, którzy maja 19-20 lat. Jestem bardzo zadowolony z ich postawy, ponadto uzupełniliśmy meczową dwunastkę, po to aby była dobra jakość na treningu. Jak będzie potrzeba, to na boisku pojawią się zawodnicy rezerwowi.

Czy w ostatnich trzech meczach będzie pan wpuszczał zmienników do gry?

W tych spotkaniach nie będziemy grali typowo pierwszą szóstką, damy szansę zaprezentować się na boisku zawodnikom, którzy często nie grali. Chcemy zagrać na maksimum swoich możliwości, chcemy zagrać tak jak dotychczas. Do tych meczów przystąpimy w pełni zaangażowani.