Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Lider z Polic rozbił w Muszynie wicelidera

Orlen Liga: Lider z Polic rozbił w Muszynie wicelidera

Siatkarki Muszynianki nie sprostały wyzwaniu i w meczu na szczycie Orlen Ligi przegrały w trzech setach z Chemikiem Police. Mistrzynie Polski umocniły się na pozycji lidera i zwiększyły swoją przewagę nad zespołem Bogdana Serwińskiego do czterech punktów.

Od początku premierowej partii przeważały gospodynie, uzyskując dwupunktowe prowadzenie. W zespole z Muszyny skutecznie w ataku grała Katie Carter, natomiast w polickiej drużynie punktowała Anna Werblińska. Pomimo tej początkowej przewagi muszynianek, policzanki zdołały poskładać swoją grę i doprowadziły do remisu 10:10. Tuż przed drugą przerwą techniczną gospodynie zaczęły popełniać więcej błędów, co przełożyło się na prowadzenie gości dwoma punktami. Od tego czasu na boisku zaczęły rządzić podopieczne trenera Giuseppe Cuccariniego i powiększać tym samym swoją przewagę. Od stanu 19:17 dla gości punkty zdobywały już tylko wspomniane policzanki, które ostatecznie zakończyły seta skutecznym atakiem Anny Werblińskiej.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany, gra toczyła się punkt za punkt. Muszynianki dobrze grały blokiem, o czym przekonała się Małgorzata Glinka-Mogentale. Po pierwszej przerwie technicznej obraz gry zmienił się, piąty bieg ponownie włączyły policzanki i to one zaczęły budować swoją przewagę. Wysoką skutecznością w ataku popisywała się Ana Bjelica, to właśnie po jednym ze zbić zespół gości schodził z przewagą sześciu punktów na drugą przerwę techniczną. Po niej muszynianki zaczęły odrabiać straty i po chwili traciły już tylko jeden punkt do swoich rywalek. W końcówce to jednak policzanki utrzymały koncentrację i zdobyły decydujące punkty. Drugiego seta, podobnie jak pierwszego, zakończyła Anna Werblińska, atakując nad blokiem.

Trzecia odsłona meczu już zdecydowanie należała do policzanek, które świetnie prezentowały się w każdym elemencie gry. W ataku „błyszczała” Ana Bjelica, co powodowało, że drużyna gości szybko budowała swoją przewagę. Kolejne punkty serwisem dokładała Anna Werblińska, blokiem Katarzyna Mróz i policzanki prowadziły już 16:9. Po drugiej przerwie technicznej niewiele się zmieniło, nadal na boisku rządziły zawodniczki z Polic, gospodynie natomiast nie potrafiły zatrzymać już szturmu rywalek, godząc się powoli z porażką. Ostatecznie seta i cały mecz zakończyła „tradycyjnie” Anna Werblińska, tym samym Chemik zanotował na swoim koncie kolejne trzy punkty.

MVP spotkania: Ana Bjelica

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Chemik Police 0:3
(17:25, 21:25, 14:25)

Muszynianka: Carter (6), Różycka (9), Wojcieska (11), Radenković (2), Plchotova (1), Kurnikowska (2), Maj-Erwardt (libero) oraz Gierak, Jasińska (1), Sosnowska i Hatala (1)
Chemik: Werblińska (12), Bednarek-Kasza (6), Glinka-Mogentale (13), Rabka (2), Bjelica (17), Mróz (4), Zenik (libero) oraz Kowalińska i Jagieło (1)