Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper poległ w Ostrołęce

I liga M: Camper poległ w Ostrołęce

Siatkarze Campera Wyszków źle rozpoczęli spotkanie w Ostrołęce, od seta przegranego na przewagi. Pomimo dominacji w trzeciej odsłonie meczu nie byli w stanie zapobiec niespodziance. Potknięcia lidera tabeli nie wykorzystali jednak siatkarze Victorii Wałbrzych.

To była sobota niespodzianek, bo za taką trzeba uznać porażkę Krispolu na własnym parkiecie i stratę punktów Victorii Wałbrzych w Rzeczycy. No i porażkę Campera w Ostrołęce, który od trzech spotkań nie może przełamać złej serii. Pierwszy set spotkania w hali im. Arkadiusza Gołasia nie zapowiadał tak złego początku dla liderów tabeli I ligi. Mecz rozpoczął się od wymiany punkt za punkt, a Camper schodził na przerwę techniczną z prowadzeniem dzięki asom serwisowym Łukasza Kaczorowskiego. Potem rozkręcili się gospodarze, którzy doprowadzili do remisu po 12. Wymiana punkt za punkt trwała aż do samego końca seta, a do jego rozstrzygnięcia była potrzebna gra na przewagi. W niej lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali premierową odsłonę 27:25.

Drugiego seta od mocnego uderzenia rozpoczęli miejscowi, którzy prowadzili 3:0 po punktach zdobytych w zagrywce. Przyjezdni szybko wrócili do walki, na pierwszej przerwie technicznej prowadził jednak Pekpol. Od tego momentu coś zacięło się w grze drużyny z Wyszkowa i na drugiej przerwie technicznej gospodarze prowadzili już 16:12. Taka przewaga dała im komfort gry i ostatecznie wygrali drugiego seta 25:19.

To podrażniło faworytów tego spotkania, którzy od początku trzeciej partii zabrali się ostro do pracy. Camper zaczął zdobywać punkty seriami. Wyszkowianie wybili całkowicie z głowy siatkówkę rywalom, utrudniając im życie zagrywką. Poprawili również przyjęcie i to pozwoliło im wygrać 25:11. Wygrana w trzeciej odsłonie zapowiadała dalsze emocje w meczu.

I tak było, ale siatkarze Campera Wyszków dotrzymali kroku rywalom jedynie do drugiej przerwy technicznej. Pekpol objął prowadzenie 18:16 po asie serwisowym. Mistrzowie I ligi nie byli w stanie dogonić rywala i ostatecznie Pekpol wygrał 25:22 i całe spotkanie 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Karola Szczygielskiego, środkowego Pekpolu Ostrołęka.

Pekpol Ostrołęka – Camper Wyszków 3:1
(27:25, 25:19, 11:25, 25:22)