Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zawisza Sulechów wywiózł trzy punkty z Murowanej Gośliny

I liga K: Zawisza Sulechów wywiózł trzy punkty z Murowanej Gośliny

W meczu 17. kolejki I ligi siatkówki kobiet MLKS Roltex Zawisza Sulechów pokonał 3:0 ósmą drużynę tabeli - KS Murowana Goślina. Sulechowianki nadal zajmują fotel lidera, dla goślinianek walka o play-off jeszcze się nie zakończyła i może potrwać do końca rundy zasadniczej.

Podopieczne Piotra Sobolewskiego do tego spotkania przystępowały po porażce 0:3 z Budowlanymi Toruń. Zadanie poprawienia swojej pozycji w tym meczu było bardzo trudne, ponieważ Zawisza Sulechów obecnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli I ligi siatkówki kobiet. Pierwszy set tego spotkania od początku był bardzo wyrównany. W zespole z Murowanej Gośliny dobrymi obronami popisywała się jak zawsze libero Martyna Tracz, która wielokrotnie ratowała piłki po świetnych atakach byłej zawodniczki goślińskiej drużyny Agaty Skiby. Goślinianki potrafiły jednak dotrzymać kroku zawodniczkom Marka Mierzwińskiego tylko do stanu 18:18. Pojawienie się na zagrywce w zespole z Sulechowa kolejnej byłej zawodniczki KS-u Murowana Goślina Żanety Baran wraz ze skutecznymi atakami Agaty Skiby oraz Ewy Kwiatkowskiej pozwoliły siatkarkom Zawiszy Sulechów wygrać tego seta do 21.

Druga odsłona tego spotkania to dokładna kopia pierwszego seta. Siatkarki z Murowanej Gośliny znów potrafiły dotrzymać kroku zawodniczkom z Sulechowa do stanu 18:18, wtedy to ponownie w ataku klubu z Sulechowa zaczęły brylować Agata Skiba, Ewa Kwiatkowska oraz wprowadzona Katarzyna Bury i siatkarki lidera tabeli wygrywając ponownie do 21, prowadziły już 2:0. Trzecia partia meczu to, podobnie jak w Toruniu, lekcja dla siatkarek Piotra Sobolewskiego jak nie grać z zespołami z góry tabeli. Młode zawodniczki z Murowanej Gośliny popełniały w tym secie sporo własnych, niewymuszonych błędów, które bardzo dobrze wykorzystywały zawodniczki z Sulechowa, a próby ataków siatkarek KS-u Murowana Goślina albo blokowała Ewa Kwiatkowska lub broniła libero Żaneta Rzepnikowska, wybrana po meczu najlepszą zawodniczką spotkania. Goślinianki w tym secie potrafiły zdobyć tylko 14 punktów, a zawodniczki z Sulechowa mogły cieszyć się ze zwycięstwa 3:0 w tym spotkaniu i umocniły się na pozycji lidera pierwszej ligi siatkówki kobiet.

Tok rywalizacji był zbliżony do ostatniego meczu z Toruniem, graliśmy jak równy z równym do drugiej połowy drugiego seta, wielokrotnie nadając ton grze. Niestety wdarło się zwątpienie, obawa, brak pewności siebie, które przeradzały się w konsekwencji w proste błędy techniczne w każdym elemencie oraz dezorganizację i utratę konsekwencji taktycznej – podsumował to spotkanie szkoleniowiec gospodyń, Piotr Sobolewski.W trzecim secie staliśmy jak bokser z otwartą gardą, było to swobodne wieńczenie dzieła przez zespół przyjezdny. Jestem bardzo zawiedziony postawą zespołu, który w każdej jednostce treningowej, grze sparingowej lub meczu wykazuje postawą pozytywną, bardzo waleczną, dla nas jest to podstawa do wszelkich działań i postawa ta zawsze była i jest stawiana jako jeden z celów głównych procesu treningowego oraz meczów. Jestem zawiedziony również dlatego, że zmarnowaliśmy kolejną szansę do bardzo dobrego zaprezentowania się – dodał trener KS-u Murowana Goślina.

KS Murowana Goślina – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 0:3
(21:25, 21:25, 14:25)