Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Szybki mecz ŁKS-u z uczennicami SMS-u

I liga K: Szybki mecz ŁKS-u z uczennicami SMS-u

Siatkarki ŁKS-u Łódź nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem we własnej hali najsłabszego w lidze zespołu SMS PZPS Szczyrk. Łodzianki wygrały w trzech szybkich setach i choć wciąż są na 4. miejscu w tabeli, to utrzymały kontakt z czołówką.

Kibice w Łodzi po ostatnich porażkach siatkarek ŁKS-u mieli powody do obaw, jednak mocno wierzyli, że ich zespół przełamie się w meczu z outsiderem rozgrywek i wróci do swojej formy. Rzeczywiście łodzianki pokazały się z dobrej strony, nie dając żadnych szans młodym siatkarkom SMS-u PZPS Spała i nie pozwalając im w żadnym z trzech setów zdobyć więcej niż 18 punktów. Po wyrównanym początku pierwszego seta ełkaesianki dzięki dobrej postawie w ataku Katarzyny Jaszewskiej i Klaudii Gajewskiej wyszły na czteropunktowe prowadzenie (11:7). Uczennice SMS-u próbowały się odgryzać atakami Natalii Murek i Aleksandry Rasińskiej, były jednak bezradne wobec ataków gospodyń, które po dobrym rozegraniu Aleksandry Filip niemal przez cały czas atakowały na pojedynczym bloku. Po świetnym ataku z obiegnięcia Izabeli Wasiak było już 18:11 dla ŁKS-u i nic nie mogło zagrozić podopiecznym trenera Macieja Bartodziejskiego w wygraniu tej partii. Mimo dość niepewnej postawy w tym secie łódzkiej libero w przyjęciu łodzianki potrafiły również zdobywać punkty z sytuacyjnych piłek i nadrabiały w obronie. Po kolejnym ataku Jaszewskiej ŁKS miał piłkę setową przy stanie 24:17, odpowiedziała jeszcze punktowym zbiciem Rasińska, ale po chwili Jaszewska zakończyła seta wysoką wygraną gospodyń.

W drugiej partii łodzianki uspokoiły już swoje przyjęcie, ale w zespole SMS-u dużo ożywienia do gry wniosła rozgrywająca Julia Nowicka. ŁKS szybko uzyskał dwa punkty przewagi, jednak młode siatkarki zespołu gości nie zamierzały zbyt łatwo oddawać tej partii (11:9). Wtedy jednak w polu zagrywki pojawiła się Izabela Wasiak, która dwoma asami serwisowymi pozwoliła gospodyniom powiększyć przewagę, potem jeszcze znacznie utrudniła przyjezdnym rozgrywanie akcji, a serię ełkaesianek przy stanie 16:9 przerwał dopiero atak Kingi Różyńskiej. SMS nie miał jednak zbyt wielu sportowych argumentów na ataki ze skrzydeł Agnieszki Wołoszyn i Katarzyny Jaszewskiej oraz dobrze tego dnia dysponowane środkowe łodzianek. ŁKS spokojnie utrzymał przewagę, wygrywając drugiego seta po ataku Wołoszyn 25:18. W trzecim secie po błędach przyjezdnych biało-czerwono-białe objęły prowadzenie już na samym początku (8:4), a kilka punktów kiwkami i blokiem zdobyła również Aleksandra Filip. Po drugiej stronie siatki odpowiadała jej Julia Nowicka, która dwa razy zaskoczyła łódzkie środkowe niespodziewanym atakiem z drugiej piłki. Gospodynie powiększyły swoją przewagę po atakach Katarzyny Jaszewskiej i Małgorzaty Ślęzak, która pojawiła się na boisku w trzeciej partii (17:11). Uczennice SMS stać było jeszcze na pojedyncze, ciekawe akcje, ale brakowało im regularności, co skrzętnie wykorzystywały doświadczone łodzianki. Po autowym ataku Natalii Murek było już 24:16 dla ŁKS-u, a pierwszą piłkę meczową, chociaż na raty, wykorzystała Klaudia Gajewska.

ŁKS Commercecon Łódź – SMS PZPS I Szczyrk 3:0
(25:18, 25:18, 25:16)

ŁKS: Wasiak (6), Jaszewska (11), Kucharczyk (3), Wołoszyn (16), Gajewska (10), Filip (4), Szyjka (libero) oraz Ślęzak (3) i Stroińska
SMS: Murek (4), Rasińska (8), Lipska (1), Świrad (2), Michalewicz, Różyńska (7), Żurawska (libero) oraz Michalak (9), Nowicka (3), Mielczarek (3), Sobiczewska i Łysiak (libero)