Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker kontynuuje zwycięską passę

I liga K: Joker kontynuuje zwycięską passę

Siatkarki Jokera Mekro Świecie po zwycięstwach nad ŁKS-em Commercecon Łódź i Nike Węgrów były faworytkami w starciu z zawodniczkami z Jastrzębia-Zdroju. Potwierdziły to na boisku i umocniły się na piątym miejscu w ligowej tabeli.

Przyjezdne w pierwszym secie jedynie na początku zdołały utrzymywać wynik w okolicach remisu. Gospodynie powoli zyskiwały przewagę, która w drugiej części premierowej partii wynosiła już 4 oczka (17:13). Później z dobrej strony pokazała się atakująca Jokera, Monika Kutyła, kończąc cztery kolejne ataki i zdobywając punkt w polu zagrywki. Ostatnia akcja i przypieczętowanie zwycięstwa w pierwszym secie było jednak udziałem Angeliki Strządały, przyjmującej Jokera (25:21). W drugim secie również swój rytm gry bardzo szybko narzuciły świecianki. Przy stanie 7:4 jednak chyba zbyt szybko się rozluźniły i w konsekwencji ambitnym rywalkom udało się wyrównać. Dość nieoczekiwanie od tej pory to one nadawały tempo temu spotkaniu i po serii udanych zagrań świętowały zwycięstwo w partii drugiej (25:22).

Wydawało się, że od tego momentu przyjezdne będą walczyć punkt za punkt. I rzeczywiście tak było, ale jedynie do stanu 10:9 dla Jokera. Potem coś zacięło się w dobrze do tej pory funkcjonującej drużynie z Jastrzębia, bezlitosne „jokerki” natychmiast to wykorzystały (16:11). Sprawy w swoje ręce wzięły Patrycja Flakus i Hania Łukasiewicz i to one poprowadziły swój zespół do zwycięstwa w trzeciej odsłonie. Gospodynie przeniosły swoją dobrą dyspozycję na seta numer cztery. Dość szybko zbudowały przewagę (14:9) i… chyba zbyt wcześnie pomyślały o trzech punktach. Przyjezdne odrobiły straty, ale ponownie sprawę „załatwiła” dobrym blokiem i atakami Flakus, przypieczętowując piątą z rzędu wygraną Jokera (25:18).

Joker Mekro Świecie – KS Jastrzębie-Borynia 3:1
(25:21, 22:25, 25:17, 25:18)

Joker: Przepiórka, Wyrwa, Toborek, Ziółkowska, Strządała, Flakus, Walczak (libero) oraz Wenerska, Możdżeń, Łukasiewicz i Kutyła
KSJ-B: Soja, Starzyk-Bonach, Jędrysik, Osuchowska, Gawlak, Mitręga, Nickowska (libero) oraz Wardęga