Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gabriela Polańska: To będzie dla nas dodatkowy oddech

Gabriela Polańska: To będzie dla nas dodatkowy oddech

fot. Piotr Woźniak

Siatkarki Budowlanych Łódź walczą o jak najlepszą pozycję przed fazą play-off. Zwycięstwo z bydgoszczankami i potknięcie Legionovii sprawiło, że mogą poczuć się nieco spokojniej. - To będzie dla nas dodatkowy oddech - przyznała Gabriela Polańska.

Środkowa Budowlanych Łódź od początku sezonu stanowi ważne ogniwo w ekipie Błażeja Krzyształowicza. Nie inaczej było w sobotę, gdy łodzianki pewnie pokonały drużynę Pałacu Bydgoszcz. Przyjezdne w każdym z setów podejmowały walkę, ale nie były w stanie zachować zimnej krwi w decydujących o losach setów momentach spotkania. – Kontrolowałyśmy ten mecz. Podeszłyśmy do niego z rezerwą, nie byłyśmy nadmiernie pewne siebie. Chciałyśmy zagrać z taką sportową złością, dobrze się zaprezentować. Z doświadczenia wiemy, że jeżeli my same na boisku czujemy się dobrze, to później idzie za tym wynik – przyznała Gabriela Polańska.

Łodzianki zrewanżowały się bydgoszczankom za punkty stracone w pierwszej części sezonu. W Atlas Arenie w ostatnim czasie poległy także ekipy z Piły i Ostrowca Świętokrzyskiego. – Na szczęście tak się stało. To były takie mecze, w których już musiałyśmy wygrać za trzy punkty. Teraz przed nami są spotkania, gdzie „tylko” możemy zwyciężyć. Myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku – oceniła Polańska. Przed Budowlanymi starcie z Chemikiem Police. Mistrzynie Polski w pierwszej rundzie potrzebowały aż 5 setów, by rozprawić się z łodziankami. – Pojedziemy zmotywowane, mając w głowie to, że możemy z Chemikiem grać jak równy z równym. To są takie same zawodniczki jak my, a nie „nadludzie”. Dlatego myślę, że sprawa wyniku jest otwarta – dodała środkowa z Łodzi.

Miła wiadomość dla łodzianek dotarła z Legionowa, gdzie gospodynie dość nieoczekiwanie uległy beniaminkowi Orlen Ligi. To spowodowało, że różnica dzieląca ekipy z Legionowa i Łodzi wzrosła do 5 oczek. – To na pewno będzie dla nas dodatkowy oddech – stwierdziła Polańska. Mierząca 200 cm środkowa w Policach po drugiej stronie siatki znajdzie godne siebie rywalki, walka na środku siatki z pewnością będzie ozdobą meczu z mistrzyniami Polski. – Rywalizacja będzie ogromna. Tam grają naprawdę bardzo doświadczone siatkarki o ogromnych umiejętnościach. Mi nie pozostaje nic innego, jak tylko się od nich uczyć – zakończyła zdobywczyni 9 punktów w sobotnim spotkaniu.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved