Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Łodzianki zgodnie z planem

Orlen Liga: Łodzianki zgodnie z planem

W 17. kolejce siatkarskiej ekstraklasy kobiet trzecie zwycięstwo z rzędu odnotowała drużyna Budowlanych Łódź. Ich rywalki z Bydgoszczy jednak nie poddały meczu i przez całe spotkanie stawiały trudne warunki przeciwniczkom.

Od błędu na zagrywce spotkanie rozpoczęły bydgoszczanki, którym jak tlenu potrzebne było pierwsze zwycięstwo w Orlen Lidze. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodawał fakt, że trener Adam Grabowski na początku tego sezonu prowadził zespół gospodyń. Punkt z pola serwisowego zapisała na swoim koncie Sanja Popović, kolejne oczko z lewego skrzydła zdobyła Ewelina Sieczka (4:1). Później obie ekipy rozegrały długą i emocjonującą wymianę, z której zwycięsko wyszły łodzianki. Dopiero atak Zuzanny Czyżnielewskiej po palcach Budowlanych przerwał niemoc przyjezdnych. Na pierwszej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 8:2. Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz popełniły po niej błąd ustawienia i widać było, że bardzo niepewnie czują się w hali Atlas Arena. Dobre wybory podejmowała rozgrywająca Budowlanych Emilia Kajzer i jej koleżanki pewnie punktowały rywalki. Dwa błędy własne łodzianek spowodowały, że o czas zdecydował się poprosić Błażej Krzyształowicz (13:9). Bałagan i rozluźnienie w ekipie gospodyń wpłynęły na to, że poziom tego spotkania nieco spadł, ale efektowne bloki duetu Sieczka-Polańska pozwalały faworytkom utrzymywać bezpieczną zaliczkę (15:10). Z akcji na akcję bydgoszczanki czuły się na boisku pewniej i zaczęły wywierać na łodziankach presję (16:14). Na boisku pojawiły się Kinga Dybek i Paulina Bałdyga. W końcówce doświadczenie wzięło górę i to Budowlane prowadziły w tym spotkaniu (25:22), choć wyrównany przebieg pierwszej partii mógł dawać nadzieję na większe emocje w tym meczu.

Pałacanki zmobilizowane swoją dobrą postawą uwierzyły, że w Łodzi mogą powalczyć o punkty. Wtedy pokaz wysokich umiejętności technicznych dała Dorota Ściurka i obie drużyny walczyły punkt za punkt. Bydgoszczanki starały się zmieniać tempo ataku, w ofensywie z przyspieszanych piłek radziła sobie Patrycja Polak. Podopiecznym szkoleniowca Grabowskiego brakowało jednak regularności. As serwisowy Małgorzaty Skorupy ponownie wlał nadzieję w serca bydgoskich kibiców (11:11). Łodzianki nie mogły znaleźć sposobu na powstrzymanie ambitnych pałacanek. Te nie ustrzegły się jednak błędów, z kolei nie do powstrzymania była chorwacka atakująca gospodyń. W końcówce ważna okazała się jednak kierunkowa zagrywka Skorupy i na własne życzenie łodzianki zafundowały sobie dodatkowe emocje (20:20). Kolejny raz zachowały więcej zimnej krwi i pewne zwycięstwo gospodyń stało się coraz bardziej prawdopodobne (25:23).

Na początku trzeciego seta obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż można było odnieść wrażenie, że spotkały się ze sobą dwa równorzędne zespoły. Słabszą siłę w ataku bydgoszczanki próbowały nadrobić ofiarnością w obronie, ale to gospodynie zaczęły przejmować inicjatywę w tym meczu (5:1). Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz miały problemy z dokładnym przyjęciem zagrywki łodzianek i ten mecz wymykał im się z rąk. Widząc to, o czas poprosił ich trener (3:8). Swoje oczka dołożyła też Sylwia Pycia, zarówno w ataku ze środka siatki, jak i w polu zagrywki. Na drugiej przerwie technicznej Budowlane prowadziły (16:10). Przyjezdne podjęły próbę odrobienia strat, atak Dybek i blok na prawym skrzydle Pałacu sprawiły, że na tablicy wyników było 18:14. Pomimo ambitnej pogoni bydgoszczanek nie udało im się wywalczyć w tym spotkaniu nawet seta. Przy stanie 23:21 kontuzji doznała Czyżnielewska i musiała opuścić boisko. Gospodynie nie pozostawiły złudzeń rywalkom, kończąc całe spotkanie w 3 setach (25:21).

MVP: Sanja Popović (Budowlani Łódź)

Budowlani Łódź – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:22, 25:23, 25:21)