Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Legionowianki pokonane, KSZO przełamuje niemoc

Orlen Liga: Legionowianki pokonane, KSZO przełamuje niemoc

W Legionowie beniaminek ORLEN Ligi nie dał szans gospodyniom. Miejscowe nawiązany walkę jedynie w pierwszej partii, którą i tak finalnie przegrały. W trzecim secie ostrowczanki całkowicie podporządkowały sobie rywalki, wygrywając do 11.

Ataki Kamili Ganszczyk dały ostrowczankom dwupunktową zaliczkę na początku spotkania. Miejscowe, wykorzystując błędy beniaminka, zbliżyły się na 2:3, ale po kontrach Katarzyny Brojek przegrywały 2:3. Sytuacja zmieniła się, gdy w polu serwisowym stanęła Malwina Smarzek, wyprowadzając Legionovię na 6:4. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego wyraźnie przeważały, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 8:6. Ekipa z Ostrowca Św. po wznowieniu gry wzięła się do pracy. Najpierw odpowiedziała Joanna Kuligowska, a po punktowej zagrywce Marty Wójcik zrobiło się po 8. Legionowianki dzięki kiwkom Marty Bechis wyszły na 14:11, jednak na drugą przerwę techniczną zwycięskie schodziły siatkarki Dariusza Parkitnego. Sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie. Wystarczyła chwila odpoczynku i po blokach Katarzyny Połeć legionowianki wyszły na 17:16. Przy stanie 18:20 atak ze skrzydła skończyła Barbara Bawoł, a po serwisach Ganszczyk KSZO remisowało już 20:20. Dzięki Bawoł ostrowczanki przełamały rywalki (23:22), a po skutecznej kontrze swojej skrzydłowej prowadziły w meczu 1:0 (25:22).

Po zmianie stron ponownie w szeregach gości „numerem 1″ była Bawoł. Skrzydłowa KSZO wyprowadziła beniaminka na 5:1. Choć legionowianki błyskawicznie zniwelowały straty, wciąż inicjatywa leżała po stronie przyjezdnych, którzy dzięki Brojek prowadzili 7:5. Zespół z Mazowsza nie dawał za wygraną i po kontrach Smarzek i Igi Chojnackiej na pierwszej przerwie technicznej miał punkt przewagi. Po wznowieniu walki świetny okres gry miała Sophie Godfrey. Dzięki kontrom środkowej KSZO odskoczyło na 14:10, zmuszając szkoleniowca Legionovii do rozmowy ze swoimi zawodniczkami. Ostrowczanki grały jak natchnione, wykorzystując nawet najmniejsze potknięcie przeciwnika. Kiedy na siatce pomyliła się Daria Paszek, gospodynie traciły do uciekającego przeciwnika osiem punktów (12:20) i choć bilans strat starała się naprawić Kanadyjka, Jaimie Thibeault, legionowianki wyraźnie przegrały drugiego seta 16:25.

Pogrom. Tak można opisać to, co działo się w trzeciej i jak się później okazało ostatniej partii. Ekipa Dariusza Paritnego otworzyła seta od stanu 4:0, ustawiając sobie grę poprzez blok i odrzucenie rywala od siatki. Legionowianki, mając ogromne problemy z przyjęciem serwisów Bawoł, przegrywały 3:10, a po kolejnej kontrze Brojek 3:17! Niemoc zespołu Roberta Strzałkowskiego przełamała Monika Bociek, jednak gdy po drugiej stronie siatki przypomniała o sobie Brojek, w Arenie Legionowo było 20:7 dla przyjezdnych. KSZO do końca partii kontrolowało wydarzenia na boisku, gromiąc po kiwce Wójcik miejscową Legionovię 25:11.

MVP: Katarzyna Brojek

SK bank Legionovia Legionowo KSZO Ostrowiec Św. 0:3
(22:25, 15:25, 11:25)

Legionovia: Smarzek (14), Paszek (1), Wójcik (2), Thibeault (8), Połeć (5), Bechis (3), Wysocka (libero) oraz Szymańska (1), Gajewska, Chojnacka (3) i Bociek (2)
KSZO: Brojek (15), Ganszczyk (6), Bawoł (14), Wójcik (9), Kuligowska (4), Godfrey (9), Ścibisz (libero) oraz Grzelak i Stefańska