Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kornelia Moskwa: Wygrana mobilizuje do dalszej pracy

Kornelia Moskwa: Wygrana mobilizuje do dalszej pracy

fot. FIVB

- Jesteśmy nastawione na zwycięstwo, bo na treningach ciężko pracujemy, więc liczę, że wszystko potoczy się po naszej myśli - o nastawieniu i najbliższym meczu swojego zespołu, BKS-u Bielsko-Biała mówi Kornelia Moskwa.

W meczu z Pałacem Bydgoszcz nie znalazłaś się w meczowej dwunastce, a tydzień później, w spotkaniu z Chemikiem Police, zagrałaś od początku meczu. Spodziewałaś się tego? Jakie emocje ci towarzyszyły w meczu z mistrzyniami Polski?

Kornelia Moskwa:Nie spodziewałam się tego. Dowiedziałam się o tym dopiero w momencie, w którym trener ogłosił wyjściową szóstkę. Byłam szczęśliwa, że wychodzę na boisko, bo był to mój pierwszy mecz w pierwszej szóstce w barwach BKS-u. Wiadomo, na początku byłam zestresowana, ale później było już dobrze. W trakcie meczu już o tym nie myślałam, tylko starałam się dać z siebie wszystko, co tylko mogę. Mam nadzieję, że to się udało.

BKS jest jednym z nielicznych zespołów, który w tym sezonie zdołał ugrać punkty w meczu z Chemikiem. Czy jest szansa, że ta dobra gra przeniesie się na poniedziałkowy mecz z Impelem Wrocław?– Mam taką nadzieję. Impel Wrocław to na pewno bardzo wymagający przeciwnik. Musimy ten mecz wygrać. Zresztą także z tą drużyną gramy w Pucharze Polski. Jesteśmy nastawione na zwycięstwo, bo na treningach ciężko pracujemy, więc liczę, że wszystko potoczy się po naszej myśli.

Ten mecz ma chyba także wymiar psychologiczny, bo wkrótce zagracie z tą drużyną w Pucharze Polski i wiele wskazuje także na to, że będzie to wasz przeciwnik w pierwszej rundzie play-off. Czy stawką tego meczu poniedziałkowego są tylko trzy punkty czy coś więcej?

– Na pewno coś więcej, bo wygrana cieszy, mobilizuje zespół do dalszej pracy. To jest nagroda za to, co robimy na treningach. Mam nadzieję, że wygramy te dwa spotkania, zarówno w lidze, jak i w Pucharze Polski.

Czy w tym meczu możemy się ciebie spodziewać w wyjściowej szóstce albo chociaż w meczowej dwunastce?

– Tego niestety nie wiem, ale mam nadzieję, że tak będzie, że będę mogła wyjść na boisko i pokazać to, co potrafię.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved