Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trwa czarna seria Stali, Ślepsk wrócił na zwycięskie tory

I liga M: Trwa czarna seria Stali, Ślepsk wrócił na zwycięskie tory

fot. Piotr Kochanowski

Do zwycięskiej formy powrócił Ślepsk Suwałki, który ograł na wyjeździe Stal AZS PWSZ Nysa 3:0. Dzięki temu zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w tabeli, zaś ekipa z Opolszczyzny poniosła kolejną porażkę z rzędu i jest o włos od wypadnięcia z ósemki.

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy dzięki punktowej zagrywce Patryka Szczurka już na początku próbowali przejąć inicjatywę na boisku. Jednak jego koledzy popełnili kilka błędów w tym elemencie, a Ślepsk przetrzymał ich początkowy napór, szybko – za sprawą Łukasza Rudzewicza – doprowadzając do remisu (7:7). Chwilę później udaną kontrą popisał się Kamil Skrzypkowski, a pomyłka w ataku Mateusza Piotrowskiego spowodowała, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować suwalczanie. Wydawało się, że złapali oni wiatr w żagle i będą powiększali przewagę nad akademikami, ale tak się nie stało. Podopieczni trenera Bułkowskiego szybko wrócili do gry, a mocne zbicie ze środka Tomasza Kalembki dało im remis. W kolejnych minutach trwała walka cios za cios, a żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Obie drużyny ryzykowały w polu serwisowym, ale nie zawsze przynosiło to pozytywny skutek. Zarówno Kacper Gonciarz, jak i Szczurek próbowali grać nie tylko skrzydłami, ale także środkiem, jednak wciąż wynik oscylował wokół remisu. W końcówce oba zespoły miały szansę przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, lecz więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni. Pomyłka w ataku Dawida Bułkowskiego i skuteczne zagranie Krzysztofa Modzelewskiego dało im triumf 31:29.

Wydawało się, że porażka w premierowej odsłonie nie załamała zawodników z Opolszczyzny, bo drugą część meczu rozpoczęli bardzo dobrze. Punktowe zagrywki Szczurka i Bułkowskiego w połączeniu z udaną kontrą Kamila Długosza spowodowały, że wysforowali się oni na dwupunktowe prowadzenie. Jednak stracili je w mgnieniu oka, a między innymi as serwisowy Wojciecha Winnika sprawił, że to podopieczni trenera Poskrobko wygrywali na pierwszym czasie technicznym. Po nim przytrafiło im się kilka błędów, a dobrze na siatce zaprezentował się Mateusz Nożewski, przez co na świetlnej tablicy pojawił się remis. Jednak nyscy siatkarze nie potrafili przez dłuższy czas utrzymać równego poziomu gry, a skuteczna krótka w wykonaniu Mariusza Schamlewskiego pozwoliła Ślepskowi ponownie uciec akademikom na kilka oczek. Wówczas do walki poderwali ich Bartłomiej Dzikowicz i Michał Makowski, a w decydującą fazę seta weszli z zaledwie jednym punktem straty do przeciwników. W końcówce ze zdecydowanie lepszej strony pokazali się przyjezdni, którzy w dużej mierze dzięki skutecznej postawie w bloku wygrali tę część meczu 25:21.

Na początku trzeciego seta walka trwała cios za cios, ale wystarczyło, że w ataku pomylił się Makowski, a dwoma asami serwisowymi poczęstował rywali Winnik, a goście osiągnęli znaczącą przewagę na pierwszym czasie technicznym. To jednak nie zniechęciło Stali, a sygnał do walki dał jej Kalembka. Z biegiem czasu gra zaczęła się bardziej wyrównywać, a punktowa zagrywka Szczurka dała nadzieję akademikom, że będą w stanie odwrócić losy meczu. Szybko odebrał im je Skrzypkowski, a as serwisowy Rudzewicza sprawił, że suwalscy siatkarze pewnie kroczyli do końcowego sukcesu. Wprawdzie Bułkowski na spółkę z Dzikowiczem próbowali jeszcze ratować niekorzystny wynik po stronie Stali, ale ich pojedyncze udane akcje to było zbyt mało, by obraz gry uległ zmianie. W końcówce udanymi zagrywkami popisali się jeszcze Karol Rawiak i Mateusz Biernat, ale nie wpłynęło to znacząco na końcowy wynik. Ostatecznie Ślepsk triumfował 25:19, a w całym meczu 3:0.Stal AZS PWSZ Nysa – Ślepsk Suwałki 0:3
(29:31, 21:25, 19:25)

Składy zespołów:

Stal: Szczurek, Piotrowski, Bułkowski, Długosz, Nożewski, Kalembka, Biniek (libero) oraz Makowski, Biernat i Dzikowicz
Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Skrzypkowski, Modzelewski, Rudzewicz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Smoliński i Rawiak

Zobacz również
Wyniki 19. kolejki oraz tabela Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved