Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Azzurrich jednak nie ominęły zmiany po MŚ

Azzurrich jednak nie ominęły zmiany po MŚ

fot. FIVB

Po występie poniżej oczekiwań na siatkarskich MŚ w Polsce przyszłość szkoleniowca reprezentacji Włoch była niepewna. Po złożeniu raportu i rozmowach z włoską Federacją Mauro Berruto pozostał na stanowisku, nie obyło się jednak bez zmian...

Zakończenie rywalizacji o mistrzostwo świata na etapie II rundy rozgrywek było wielką porażką Azzurrich. Wynik reprezentacji prowadzonej przez Mauro Berruto nie przeszedł bez echa, o ile szkoleniowiec zachował swoją posadę i ma kontynuować pracę z kadrą do igrzysk olimpijskich, o tyle nie obyło się bez zmian. Ostatecznie poza pierwszym szkoleniowcem zmienił się cały sztab reprezentacji Italii. Z kadrą pożegnali się więc asystenci trenera: Andrea Brogioni i Andrea Giani, w ich miejsce pojawią się Gianlorenzo Blengini (aktualnie trener grającej w serie A Top Volley Latiny) i Mirko Corsano (były reprezentant Włoch, w ubiegłym sezonie będący doradcą sztabu szkoleniowego siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle). Dotychczas odpowiadającego za przygotowanie fizyczne Azzurrich Andreę Pozziego zastąpi natomiast Giorgio D’Urbano. Pracę z reprezentacją Włoch kontynuować będą lekarz Azzurrich – Piero Benelli i fizjoterapeuta – Davide Lama.

Doniesienia o zmianach w zespole współgospodarzy tegorocznych mistrzostw Europy pojawiały się od jakiegoś czasu, jednak dziś Włosi oficjalnie potwierdzili te informacje. Na pierwszym posiedzeniu 2015 roku Rada Federalna zatwierdziła nowy skład sztabu szkoleniowego męskiej reprezentacji Włoch. Znakomity wynik (czwarte miejsce) żeńskiej reprezentacji uchronił przed zmianami staff Marco Bonitty.

Skład nowego sztabu reprezentacji Włoch:trener: Mauro Berruto
drugi trener: Gianlorenzo Blengini
asystent trenera: Mirko Corsano
scoutman: Matteo Carancini
trener przygotowania fizycznego: Giorgio D’Urbano
lekarz: Piero Benelli
fizjoterapeuci: Davide Lama, Sebastiano Cencini

źródło: inf. własna, olimpiazzurra.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved