Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Biało-czerwoni gonią lidera

Raport z Austrii: Biało-czerwoni gonią lidera

fot. zbiory prywatne

Końcówka fazy zasadniczej rozgrywek ligi austriackiej układa się po myśli Polaków grających w Aich/Dob i Waldviertel. Stanisław Wawrzyńczyk, Bartłomiej Gajdek i Michał Peciakowski z powodzeniem walczą o jak najlepsze miejsce przed kolejną faza zmagań.

W pogoni za liderem i obrońcą tytułu nie ustaje wicemistrz Austrii. Posojilnica Aich/Dob, której barw broni Stanisław Wawrzyńczyk, nie zwalnia tempa. Przy imponującej serii podopieczni Luki Slabe wypunktowali kolejnego rywala. Najpierw o sile zespołu Polaka dość boleśnie przekonali się rywale z Enns, następnie cennych oczek, grając przed własną publicznością, nie zatrzymali siatkarze z Hartberga. Ostatnie spotkania w rozmowie ze Strefą Siatkówki ocenił Stanisław Wawrzyńczyk, podkreślając atuty w grze swojego zespołu. – Podczas tego meczu bardzo dobrze funkcjonowała u nas zagrywka, którą odrzucaliśmy przeciwnika od siatki, i analogicznie blok. Tego dnia Enns nie miało żadnych argumentów na podjęcie walki – mówił o spotkaniu 15. kolejki rozgrywek. Rzeczywiście na przestrzeni całego meczu przyjezdni nie mieli większych szans, co najlepiej potwierdzały wyniki poszczególnych partii. W żadnym z rozegranych setów Enns nie przekroczyło progu 20 zdobytych punktów.

Podobnie miało być kilka dni później, kiedy wicemistrz Austrii na wyjeździe walczył z zespołem Markusa Hirczy. Tym razem nie było tak łatwo, jednak po emocjonującej walce obfitującej w zwroty akcji to zespół Polaka wyjechał z Hartberga z tarczą. – Dość niespodziewanie rywale postawili nam ciężkie warunki, dobrze funkcjonował ich system blok-obrona, przez co ciężko nam było wykończyć akcje. Na nasze szczęście wyszarpaliśmy ten mecz, wygrywając, i to za trzy punkty – mówił po meczu Stanisław Wawrzyńczyk.

Posojilnica Aich/Dob – Supervolley Enns 3:0
(25:11, 25:15, 25:13)

TSV Volksbank Hartberg – Posojilnica Aich/Dob 1:3
(26:28, 18:25, 30:28, 20:25)
 

Ze zmiennym szczęściem w ostatnich kolejkach radził sobie kolejny zespół z polskim akcentem. Waldviertel Michała Peciakowskiego i Bartłomieja Gajdka najpierw uległ rywalom z Amstetten, aby kilka dni później odbudować się w konfrontacji z Klagenfurtem. – Niestety zabrakło nam trochę pary w polu serwisowym. Pierwszego seta udało się wygrać, ale niestety następne należały do Amstetten. 21 błędów i tylko 7 asów to za mało by wygrać. Dodatkowo większość zagrywek, które posyłaliśmy na drugą stronę, była po prostu zbyt słaba. Przegraliśmy jedną bitwę, ale świat się nie wali – o porażce swojego zespołu mówił rozgrywający Waldviertel. Zdanie kolegi, uznając przy tym klasę rywala, podzielał Bartłomiej Gajdek.Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. W pierwszym secie na początku udało nam się zrobić lekką przewagę, przez co mogliśmy spokojnie kontrolować przebieg gry do końca seta. Nasze problemy zaczęły się na początku drugiego seta, gdzie na pierwszej przerwie technicznej goście prowadzili 8:2. Daliśmy im się rozegrać, a taki zespół ciężko zatrzymać. W dwóch kolejnych partiach mieliśmy chwile, gdzie nikt nie mógł skończyć ataku. To spowodowało, że przegraliśmy mecz – podsumował.

Na rozpamiętywanie porażki podopieczni Nurko Causevicia nie mieli zbyt wiele czasu. Zarówno wynik, jak i przebieg meczu 16. kolejki zmagań potwierdzają, że zespół Polaków szybko wyciągnął wnioski w przegranej z Amstetten. Przed własną publicznością Waldviertel wypunktował gości z Klagenfurtu, a najwięcej oczek dla swojego zespołu zdobyli Bartłomiej Gajdek (11 punktów) i Tibor Filo (10 oczek). – Chcieliśmy się odegrać za wcześniejszą rundę, gdzie przegraliśmy 2:3. Przez pierwsze dwa sety kontrolowaliśmy przebieg gry. W trzeciej partii do połowy seta toczyliśmy równa walkę, później udało nam się odskoczyć na kilka oczek i utrzymać prowadzenie do końca – o chęci rewanżu i cennym zwycięstwie mówił Bartłomiej Gajdek.


SG Waldviertel SG – VCA Amstetten NÖ 1:3

(25:21, 20:25, 22:25, 20:25)

SG Waldviertel – VBK Klagenfurt 3:0
(25:18, 25:22, 25:21)

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi austriackiej mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved