Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Developres Rzeszów z coraz szczuplejszym składem

Developres Rzeszów z coraz szczuplejszym składem

fot. Łukasz Krzywański

Beniaminek Orlen Ligi, Developres Rzeszów, nie ma łatwego życia. Oprócz wymagań związanych z poziomem sportowym w ekstraklasie rzeszowski klub musi mierzyć się z problemami kadrowymi. Do końca sezonu na boisku nie pojawi się Magdalena Olszówka.

Pierwszy sezon na wyższym szczeblu rozgrywkowym to dla każdego klubu ciężki i wymagający czas. Nie inaczej jest w wypadku rzeszowskiego Developresu, dla którego sezon 2014/2015 jest pierwszym na poziomie ekstraklasy. Oprócz meczów z tak wymagającymi rywalami jak chociażby Chemik Police czy Muszynianka Muszyna zespół z Podkarpacia musi również walczyć z brakami kadrowymi. W trakcie rozgrywek z zespołem musiała pożegnać się Magda Jagodzińska, której występy uniemożliwiła poważna kontuzja barku. Do atakującej poniekąd dołączyła także środkowa, Katarzyna Warzocha, która nie jest w pełni sił i nie może pokazać stu procent swoich umiejętności ze względu na ból… barku. Do tego grona dołączyła teraz trzecia zawodniczka – przyjmująca Magdalena Olszówka. W jej przypadku powodem absencji do końca bieżących rozgrywek nie jest jednak kontuzja, lecz ciąża.

– Nic nie zrobimy, będziemy musieli sobie jakoś poradzić z takim składem, jaki mamy – mówią członkowie rzeszowskiego sztabu szkoleniowego. Trzeba przyznać, że strata Magdaleny Olszówki jest dosyć bolesna, ponieważ była ona jedną z wyróżniających się postaci nie tylko w swoim zespole. Mając na koncie 175 zdobytych punktów, Olszówka zajmuje 14. lokatę wśród najlepiej punktujących, a trzy oczka wyżej plasuje się w klasyfikacji najlepiej atakujących (143 punkty). Ze średnią 30,56% perfekcyjnego przyjęcia zawodniczka Developresu jest szóstą najlepszą przyjmującą Orlen Ligi, a dokładając do tego 22 asy serwisowe w dotychczasowych spotkaniach ligowych (4. miejsce) można z pełnym przekonaniem przyznać, iż ze składu rzeszowskiego beniaminka wypadła jedna z kluczowych siatkarek.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved