Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Bartosz Filipiak: Nasza siła tkwi w walce o każdą piłkę

Bartosz Filipiak: Nasza siła tkwi w walce o każdą piłkę

fot. archiwum

Zespół z Wałbrzycha bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach Krispol I Ligi. Jutro zmierzy się na wyjeździe z Caro Rzeczyca. - Jesteśmy przygotowani na ciężki pojedynek i jedziemy walczyć o punkty - zapowiedział Bartosz Filipiak, atakujący Victorii.

W ostatnim tygodniu odnieśliście dwa zwycięstwa za komplet punktów. Wygraliście w Ostrołęce, gdzie do meczu z wami hala była niezdobyta przez przyjezdnych. Co było kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu?

Bartosz Filipiak: Jadąc do Ostrołęki, byliśmy przygotowani na trudny mecz. Tak jak wspomniałaś, Pekpol do tej pory nie przegrał w tym sezonie na swoim boisku żadnego meczu. Myślę, że każdy z zespołów podszedł do tego spotkania bardzo bojowo i z zamiarem wyrwania 3 punktów. Kluczem do zwycięstwa była dobra gra w każdym elemencie, a przede wszystkim na zagrywce.

Sobotni mecz z Avią Świdnik nie mógł zakończyć się innym wynikiem niż zwycięstwo 3:0, co możesz powiedzieć o tym spotkaniu?– Cieszymy się ze zwycięstwa bez straty seta. Takie pojedynki też bywają trudne, ponieważ trzeba się podwójnie mobilizować do gry. Nam udało się praktycznie przez cały mecz utrzymać koncentrację na wysokim poziomie i grać swoją siatkówkę, czego skutkiem była wygrana za 3 punkty.

Przyzwyczailiście się do grania dwóch meczów w tygodniu, bo często gracie także w środy?

– Myślę, że tych spotkań w środę nie jest aż tak wiele i nie możemy narzekać na przemęczenie. Ja nie czuję różnicy, czy to jest sobotni, czy środowy mecz.

Kolejne spotkanie gracie w Rzeczycy z miejscowym Caro, podtrzymacie dobrą passę?

– Mecz w Rzeczycy na pewno nie będzie należał do łatwych spotkań. Przeciwnik, mimo swojego nie najwyższego miejsca w tabeli, na pewno potrafi grać bardzo dobrze w siatkówkę i jesteśmy przygotowani na ciężki pojedynek. Jedziemy do Rzeczycy walczyć o kolejne punkty do tabeli i mam nadzieję, że wrócimy z kompletem.

Zajmujecie drugie miejsce w tabeli, to bardzo dobry wynik jak na beniaminka rozgrywek, w czym tkwi siła Victorii?

Na pewno drugie miejsce po 18. kolejkach jest dobrym wynikiem. Taki wynik na pewno cieszy, tym bardziej że to pierwszy sezon drużyny z Wałbrzycha i mój w I lidze. Siła naszego zespołu tkwi na pewno w walce o każdą piłkę i z chęci zwyciężania meczu za meczem. Mamy dużo młodych chłopaków w zespole i myślę, że każdy z nich jest głodny zwycięstw i sukcesu. Na treningach wykonujemy naprawdę dobrą pracę i ona przynosi efekty.

Jak czujesz się w Wałbrzychu, bo to twój pierwszy sezon w tym klubie, dodatkowo w trakcie sezonu wywalczyłeś sobie miejsce w wyjściowym składzie…

– Tak, to mój pierwszy sezon w Victorii i można powiedzieć, że pierwszy sezon w dorosłej siatkówce. Bardzo się cieszę, że trafiłem właśnie do Wałbrzycha, bo mam duże możliwości do ciągłego rozwoju. Trener Janczak sam był atakującym i daje mi naprawdę wiele cennych wskazówek dotyczących mojej gry, które przydają się na boisku.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved