Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Ważny mecz dla Ozge Cemberci

Ważny mecz dla Ozge Cemberci

fot. Łukasz Krzywański

- Mecz w Stambule jest dla mnie ważny, to nie jest dla mnie spotkanie wyjazdowe, tam jest mój dom. Czuję się świetnie, chcę rozegrać to spotkanie jak najszybciej i wygrać jeszcze raz przeciwko tureckiej drużynie - mówi rozgrywająca MKS-u, Ozge Cemberci.

W ostatnim meczu Orlen Ligi dąbrowianki dość niespodziewanie przegrały z Impelem Wrocław 1:3. Ozge Kirdar Cemberci nie uważa, że kluczowe mogło okazać się zmęczenie po dwóch pięciosetowych bojach MKS-u z Chemikiem Police i Galatasaray Daikin Stambuł. – Ja zawsze czuję się zmęczona, ale nigdy nie przestaję pracować i walczyć (śmiech). Zmęczenie nie było przyczyną porażki we Wrocławiu. Przede wszystkim po pierwszym secie nie potrafiłyśmy wykorzystać naszej broni, np. zagrywki i pozwoliłyśmy im grać tak, jak chciały. Popełniłyśmy też sporo błędów i nie byłyśmy w stanie wrócić już do dobrej gry – twierdzi turecka zawodniczka MKS-u.

Powtarzającym się problemem drużyny z Dąbrowy Górniczej są momenty dekoncentracji. – Nasze przestoje wynikają z tego, że jesteśmy zespołem, który ma dobrą zagrywkę, defensywę i blok i jeśli brakuje chociażby jednego z tych elementów, to nie możemy grać dobrze jako drużyna. Kiedy nasze przyjęcie jest skuteczne, potrafimy grać perfekcyjnie w ataku, ale jeśli nie – pojawiają się problemy i zaczynamy grać coraz słabiej. To wszystko jest połączone – twierdzi Ozge Cemberci.

Teraz przed dąbrowiankami rewanż z Galatasaray Daikin Stambuł w ramach 1/4 finału Pucharu CEV. Dla rozgrywającej MKS-u będzie to wyjątkowe spotkanie. – Mecz w Stambule jest dla mnie ważny, to nie jest dla mnie spotkanie wyjazdowe, tam jest mój dom. Czuję się świetnie, chcę rozegrać to spotkanie jak najszybciej i wygrać jeszcze raz przeciwko tureckiej drużynie – dodaje Cemberci. W pierwszym spotkaniu obu drużyn w Dąbrowie Górniczej podopieczne trenera Serramalery zwyciężyły po tie-breaku 3:2. – Moim zdaniem ich najsłabszym elementem jest przyjęcie zagrywki. Wierzę w nasz serwis i jeśli dobrze rozpoczniemy, to możemy wygrać, ale oczywiście one także świetnie serwują i uważam, że ten, kto będzie lepiej serwował, będzie bliżej wygranej – uważa Turczynka.

Wiele osób twierdzi, że mecz w Stambule nie będzie łatwy także ze względu na tureckich sędziów, którzy mogą być stronniczy. Ozge Cemberci nie popiera tej opinii. – Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że arbitrzy w Turcji mogą nam przeszkadzać. Uważam nawet, że w Polsce poziom sędziowania jest trochę niższy i twierdzę tak choćby po meczu we Wrocławiu.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved