Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Stephane Antiga: Nie chciałbym mówić o konkretnych nazwiskach

Stephane Antiga: Nie chciałbym mówić o konkretnych nazwiskach

fot. pzps.pl

W mediach pojawiły się informacje dotyczące planowanej konsultacji szkoleniowej przeznaczonej dla młodych siatkarzy. - W Polsce wieści rozchodzą się bardzo szybko - powiedział trener reprezentacji Polski siatkarzy, Stephane Antiga.

Co z listą, która pojawiła się w mediach?

Stephane Antiga:Mogę potwierdzić, że Polski Związek Piłki Siatkowej rozesłał do kilku klubów zapytanie o zgodę na udział ich zawodników w konsultacji szkoleniowej, która została zaplanowana w Spale od 14 do 16 lutego.

Kto przyjedzie do Spały?Czekamy na potwierdzenia z klubów, poza tym lista nie jest ostateczna, mogą nastąpić zmiany, więc nie chciałbym dziś mówić o konkretnych nazwiskach. Są to zawodnicy, których od dłuższego czasu obserwujemy na boiskach PlusLigi oraz Krispol Ligi. Pod koniec zeszłego roku nie udało się przeprowadzić podobnej akcji. Kalendarz spotkań w tym sezonie jest bardzo napięty, mieliśmy już ustalone daty, ale nie z naszej winy nastąpiły korekty w kalendarzu i musieliśmy zrezygnować. Mam nadzieję, że tym razem uda się ją przeprowadzić.

Jaki jest cel takiej konsultacji?

Chcemy z bliska obejrzeć, jak trenują i zachowują się młodzi siatkarze. Będzie też okazja do porozmawiania z tymi zawodnikami. Na pewno takie konsultacje pozwolą nam bardziej poznać graczy.

Czy tych graczy zobaczymy w przyszłości w reprezentacji?

To nie jest tak do końca. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że udział w konsultacji nie jest automatycznym powołaniem nawet do szerokiej kadry. Na to naprawdę trzeba zasłużyć.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved