Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Dąbrowianki przegrały 0:3 i odpadły z rozgrywek

Puchar CEV: Dąbrowianki przegrały 0:3 i odpadły z rozgrywek

Siatkarki MKS-u Dąbrowa Górnicza nie wykorzystały wygranej z pierwszego meczu i w rewanżu gładko uległy rywalkom ze Stambułu. W żadnym z trzech rozegranych setów Galatasaray nie pozwolił polskiej ekipie wyjść poza granicę 20 punktów.

Spotkanie rewanżowe 1/4 finału Pucharu CEV rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń 3:1. MKS szybko jednak dogonił rywalki, a na pierwszej przerwie technicznej prowadził 8:6. Chwilę odpoczynku odpowiednio wykorzystał za to Massimo Barbolini. Siatkarki ze Stambułu odrobiły straty i po chwili prowadziły dwoma oczkami (11:9), a następnie uzyskały przewagę aż czterech punktów, którą utrzymały do drugiej przerwy technicznej (16:12). Po przerwie nie zmienił się obraz gry – konsekwentnie dobrze zagrywająca drużyna Galatasaray odrzucała podopieczne trenera Serramalery od siatki, przez co te nie potrafiły skutecznie skończyć swoich ataków. Turczynki sukcesywnie powiększały więc swoją przewagę (20:13) i ostatecznie wygrały seta do 19.

Na początku drugiej partii gra przypominała tę z końcówki pierwszej odsłony. Galatasaray przeważało i z łatwością wyszło nawet na sześciopunktowe prowadzenie (8:2). MKS nie potrafił znaleźć sposobu na rozpędzone rywalki i tracił punkt za punktem (3:12). Chwilę później siatkarki z Dąbrowy Górniczej odrobiły kilka oczek, lecz na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły z przewagą 8 punktów (16:8). Po kilku kolejnych akcjach dąbrowianki traciły do gospodyń już 10 oczek (9:19). Podopieczne trenera Barboliniego powiększyły jeszcze swoją przewagę i wygrały tego seta w stosunku 25:11.

Początek trzeciej partii był bardziej wyrównany niż dwa poprzednie, a pierwsze dwupunktowe prowadzenie zdobyły dąbrowianki (5:3). Mimo to na pierwszej przerwie technicznej minimalną przewagę miały Turczynki. I to one chwilę później wyszły na wyższe prowadzenie (12:9). Podopieczne Juana Manuela Serramalery ponownie zaczęły się gubić w przyjęciu i ataku, a co za tym idzie – na drugiej przerwie przegrywały 12:16. Odpoczynek nie pomógł dąbrowiankom, które dalej traciły proste punkty (13:20). Dopiero przy stracie wynoszącej siedem oczek siatkarki z Dąbrowy Górniczej wróciły na ścieżkę lepszej gry i zmniejszyły różnicę do dwóch punktów (20:22). Wtedy jednak kolejne dwie akcje wygrały gospodynie i były one o krok od rundy challenge Pucharu CEV. Turczynki wykorzystały pierwszą piłkę meczową i wygrały seta 25:20, a całe spotkanie 3:0.

Galatasaray Stambuł – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0
(25:19, 25:11, 25:20)

Galatasaray: Meijners (13), Kalac (11), Bosetti (8), Alikaya (5), Centoni (18), Gurkaynak (4), Guneyligil (libero)
MKS: Konieczna (7), Dziękiewicz (8), Mancuso (9), Zakrewskaja (5), Cemberci (2), Sobolska (6), Urban (libero) oraz Staniucha-Szczurek (2), Piekarczyk, Kaliszuk i Strasz (libero)