Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński: W sporcie decyduje tylko kryterium jakości

Bogdan Serwiński: W sporcie decyduje tylko kryterium jakości

fot. topvolley.ch

- Mam szacunek dla każdego zespołu. Pojęcie "planu minimum" nigdy nie towarzyszyło mojej pracy. W sporcie jest zawsze jeden cel - stajesz do meczu i walczysz o zwycięstwo - mówi trener Polskiego Cukru Muszynianki, Bogdan Serwiński.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna jest rewelacją obecnego sezonu. Twój zespół traci tylko jedno „oczko” do Chemika Police. Eksperci i fachowcy wyrażają zdziwienie. Czy dyspozycja zespołu jest dla ciebie niespodzianką?

Bogdan Serwiński:Eksperci od siatkówki kobiecej zrobili papierową kalkulację sportowych szans poszczególnych zespołów według tzw. „stanu posiadania” i wyszło im, że mój zespół przy szczęśliwym zbiegu okoliczności ma szansę na ósemkę. Dzisiaj przyszedł czas komplementowania naszej gry i poszczególnych zawodniczek. Symboliczny „kciuk w górę” lub „kciuk w dół” dominuje. Wszechobecna socjotechnika podpowiada oceniającym – chwal ponad stan, bo za chwilę lepiej będzie brzmiał tytuł przykładowo „wgniecione w parkiet”. Co do meritum, dyspozycja mojego zespołu nie jest dla mnie zaskoczeniem, ani też nie jest żadną niespodzianką.

Na horyzoncie starcie określane mianem „meczu sezonu” – już w najbliższą niedzielę twoje podopieczne będą u siebie podejmowały obrońcę tytułu Chemika Police. Jak wiadomo w Chemiku gra wiele twoich byłych zawodniczek. Czy mecz z Chemikiem w jakimś sensie będzie dla ciebie „sentymentalny”?Wkroczyłeś tym pytaniem w sferę emocjonalną. Oczywiście odczuwam duży sentyment do zawodniczek, które w moim zespole grały dłuższy czas, zdobywały wiele sukcesów sportowych, podnosiły pozytywnie adrenalinę. Poza tym były i są fantastycznymi osobowościami – prywatnie jako kobiety, sportowo jako europejskiego formatu siatkarki. Niemniej jednak w niedzielę będą stały po drugiej stronie siatki. Na koszulkach będą miały logo Grupa Azoty, a dla mnie liczy się tylko i wyłącznie dwanaście wspaniałych dziewcząt z logo – Polski Cukier Muszynianka.

Spotkanie z liderem rozpocznie trudny kalendarz dla twojego zespołu. Czy zakładasz jakiś „plan minimum” na pozostałe mecze rundy zasadniczej Orlen Ligi?

Mam szacunek dla każdego zespołu. Pojęcie „planu minimum” nigdy nie towarzyszyło mojej pracy. W sporcie jest zawsze jeden cel – stajesz do meczu i walczysz o zwycięstwo.

Po ubiegłym sezonie dołączyło kilka nowych zawodniczek. Najgłośniej mówi się o Dani Radenković i Katie Carter. Widać radość i charakter u dziewczn. Powalczycie o medale?

„Dani to perełka” – cytat z komentarza Andrzeja Niemczyka. Andrzeju – diamencik, bo perełka jest delikatna i podatna na uszkodzenia, a to jest twardy, serbski charakter. Ale koniec indywidualnych cenzurek. Nie lubię tego. Zespół to zespół, są w nim różne charaktery. Najbardziej cenię te buntownicze, które znają swoją wartość i potrafią mięć swoje zdanie. Siatkarki muszą być twarde i zadziorne. Plastelina brudzi tylko ręce. Na szczęśćie mam te, które określa się jako „kontrowersyjne”. Daje to szansę na prawdziwą chemię w zespole, a nie słodki lukier na wierzchu, a w środku dwulicowość, której nienawidzę. Czy powalczymy o medale? Jak będze zdrowie to jestem o to spokojny.

W zespole masz sporo młodych zawodniczek. Nie boisz się na nie stawiać?

Młode, perspektywiczne, utalentowane, nadzieje itp. Nawet ktoś wielki z centrali z Warszawy propagował obowiązek „młodej” grającej w szóstce. Fanaberie, jakbyś mnie zapytał, ile lat ma któraś z moich zawodniczek, to ci nie odpowiem, bo nie wiem. Nie wiem, bo mne to nie interesuje. Dla mnie wszystkie są młode i ładne, a w szóstce grają najlepsze. W sporcie zespołowym tylko kryterium jakości decyduje, a nie segregacja wiekowa, narodowa czy rasowa.

Rozmawiał Artur Ziółko – więcej w serwisie mksmuszynianka.com

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved