Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > AZS Częstochowa będzie sparował z Volleyem Rybnik

AZS Częstochowa będzie sparował z Volleyem Rybnik

fot. archiwum

Wiceliderzy grupy 5 II ligi, Volley Rybnik, staną w niedzielę przed dużym wyzwaniem - we własnej hali zmierzą się w meczu towarzyskim z AZS-em Częstochowa. Oprócz sportowej walki celem będzie zbiórka funduszy na rozwój RASM.

Ostatnie lata dla rybnickiej siatkówki były niezwykle udane i z roku na rok lista sukcesów TS Volleya Rybnik robi się coraz dłuższa. Powodem do dużej radości w sezonie 2013/2014 były niewątpliwie świetne występy seniorskiej drużyny, która po raz pierwszy w historii na poważnie włączyła się do walki o I ligę, odpadając dopiero w ogólnopolskich półfinałach. Aktualnie gracze Volleya również znajdują się w czołówce grupy 5 II ligi mężczyzn i znowu zapowiadają walkę o promocję na zaplecze ekstraklasy. Jeszcze lepiej w sezonie 2013/14 spisali się rybniccy juniorzy, którzy z krajowych mistrzostw przywieźli srebrne medale i tym samym pokazali, że w Rybniku mocno stawia się na szkolenie młodzieży. Obu tych sukcesów nie byłoby, gdyby nie projekty, w jakie angażuje się TS Volley. W Rybniku działa bowiem Siatkarski Ośrodek Szkoleniowy, a w 2013 roku do życia została powołana Rybnicka Akademia Siatkówki Młodzieżowej. Szczególnie ciekawy jest drugi z wymienionych projektów. Rybnicka Akademia Siatkówki Młodzieżowej rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 2013 roku, a jej głównym zadaniem było wprowadzenie siatkówki do szkół podstawowych, by już najmłodsi mogli zapałać miłością do tego sportu. Obecnie fachowym szkoleniem w programie RASM objętych jest 16 szkół podstawowych z Rybnika i okolic oraz gimnazjum sportowe, jednak akademia wciąż chce poszerzać swój zasięg działania.

Niewątpliwie gratką dla kibiców siatkówki w Rybniku będzie towarzyski mecz charytatywny pomiędzy TS Volleyem a jedną z najbardziej utytułowanych polskich drużyn – AZS-em Częstochowa. Sześciokrotny mistrz Polski przyjedzie do Rybnika w niedzielę 25 stycznia, by sprawdzić umiejętności siatkarzy Volleya, ale także pomóc w budowie Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej. Podczas spotkania zbierane będą bowiem fundusze na zakup nowego sprzętu do wszystkich szkół objętych programem. – Nie od dziś wiadomo, że młode talenty należy szlifować jak najwcześniej. Ta myśl przyświeca Rybnickiej Akademii Siatkówki Młodzieżowej, która szkoli młodych sportowców już w szkołach podstawowych. Nowoczesna nauka opiera się jednak na nowoczesnych metodach i sprzęcie, którego po prostu brakuje ze względów finansowych. Szukaliśmy różnych dróg, by rozwijać projekt. aż wreszcie pojawił się pomysł towarzyskiego meczu charytatywnego z AZS-em Częstochowa. To wydarzenie udało się zaplanować i zrealizować dzięki pomocy naszego wychowanka, Rafała Szymury, który aktualnie reprezentuje barwy AZS-u Częstochowa – przyznał dyrektor zarządzający Volleya, Lech Kowalski.

Sparingowy mecz rybniczan z ekipą spod Jasnej Góry rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 w hali gimnazjum sportowego numer 2 przy ulicy Grunwaldzkiej w Rybniku.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved