Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga duńska: Udana inauguracja roku w wykonaniu Ishøj Volley

Liga duńska: Udana inauguracja roku w wykonaniu Ishøj Volley

fot. Erling Botcher

Siatkarze Ishøj Volley nie mieli problemów, by po raz drugi w tym sezonie wykazać wyższość nad Aalborg HIK. Tym razem podopieczni Marcina Janczaka pewnie triumfowali 3:0, udanie inaugurując zmagania w 2015 roku. Ich kolejnym rywalem będzie DHV Odense.

Na początek roku podopiecznych Marcina Janczaka czekała konfrontacja przed własną publicznością z Aalborg HIK. Byli jej zdecydowanym faworytem nie tylko dlatego, że goście zamykają ligową stawkę, ale również przez fakt, że na mecz przyjechali w zaledwie siedmioosobowym składzie. Początek spotkania zdawał się potwierdzać, że drużyna z Aalborga nie będzie równorzędnym rywalem dla beniaminka Volley Ligi, który szybko wypracował sobie znaczną przewagę. Dopiero w końcówce premierowej odsłony w jego szeregi wkradło się lekkie rozprężenie, które zaowocowało kilkoma nerwowymi akcjami i zwycięstwem, ale jedynie 25:23. W dwóch kolejnych partiach gospodarze szybko wyciągnęli wnioski i nie pozwolili przeciwnikom złapać wiatru w żagle. Ich dominacja na boisku nie podlegała dyskusji, a wygrane odpowiednio do 18 i 16 przypieczętowały zdobycie przez nich kompletu punktów. – Był to mecz bez historii. Ostatnia drużyna w tabeli nie miała siatkarskich argumentów, by nam zagrozić. Jednak długa przerwa świąteczna trochę nas wytrąciła z rytmu. Teraz musimy nadrobić zaległości w treningach – skomentował grający trener, Marcin Janczak.

Różnica nie jednej, ale dwóch klas pomiędzy oboma zespołami pozwoliła Ishøj Volley podjąć większe ryzyko w wielu elementach siatkarskiego rzemiosła. Ono zaowocowało aż 31 błędami własnymi w trzech setach, ale nie miały one większego wpływu na przebieg meczu. Przewaga gospodarzy szczególnie widoczna była w ataku, w którym przyjezdni zanotowali zaledwie 23-procentową skuteczność. Podopieczni trenera Janczaka górowali nad przeciwnikami także w bloku oraz w zagrywce. W tym pierwszym elemencie szczególnie wyróżnił się Adam Łukasik, trzykrotnie blokując rywali, zaś w tym drugim – Damian Nowak, który popisał się czterema asami serwisowymi. Pierwszy z wymienionych zawodników okazał się też najskuteczniejszym graczem w szeregach beniaminka, gromadząc na swoim koncie 13 oczek. Jego kolejnym rywalem będzie DHV, które zajmuje dopiero siódme miejsce w tabeli. Wprawdzie mecz odbędzie się w Odense, ale jeśli marzy on o włączeniu się do gry o czołowe lokaty, bezwzględnie musi pokonać niżej notowanego rywala.

Ishøj Volley – Aalborg HIK 3:0
(25:23, 25:18, 25:16)

Składy zespołów:Ishøj Volley: Łukasik (13), Pigłowski (2), Gosik (10), Janczak (9), Makuch (8), Nowak (7), Turoboś (libero) oraz Żuchowski (libero), Sobczak (2) i Bottcher (1)
Aalborg HIK: Jorgensen (4), Nielsen (3), Hilligsoe (10), Danielsen (2), Jensen (5), Pedersen (2), Clausen (libero)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved