Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Katarzyna Zaroślińska: Będziemy chciały Włoszki ugryźć

Katarzyna Zaroślińska: Będziemy chciały Włoszki ugryźć

fot. 058sport.pl / atomtrefl.pl

- Na pewno w rewanżu będzie bardzo ciężko. Będziemy musiały zagrać na sto procent naszych umiejętności - mówi przed starciem z Prosecco Doc-Imoco Conegliano w 1/4 finału Pucharu CEV atakująca Atomu Trefla Sopot, Katarzyna Zaroślińska.

W czwartek siatkarki z Sopotu rozegrają rewanżowe spotkanie 1/4 finału Pucharu CEV. Podopieczne Lorenzo Micellego czeka niełatwe zadanie. W pierwszym meczu bowiem z włoskim Prosecco Doc-Imoco Conegliano sopocianki uległy rywalkom 1:3. – Po meczu we Włoszech byłyśmy złe, bo momentami grałyśmy dobrze, ale z czasem wszystko siadło. Błędy, błędy i jeszcze raz błędy – mówi o tamtym pojedynku Katarzyna Zaroślińska. – To nie chodzi o to, że włoski zespół grał bardzo dobrze, tylko że my tak słabo. Ewidentnie była to kwestia braku koncentracji. Takie sety, jak czwarty, przegrany do 13, nie powinny się nam przytrafiać. Był błąd za błędem i to nas dołowało, zbliżało do porażki – dodaje.

Na pewno w rewanżu będzie bardzo ciężko – przyznaje Zaroślińska, ale nie pozbawia swojego zespołu szans. – To, że gramy u siebie, w Ergo Arenie, będzie naszym atutem. Będziemy musiały zagrać na sto procent naszych umiejętności. Wyeliminować błędy, które zadecydowały o porażce w pierwszym meczu. Każda z nas chce w czwartek wygrać, doprowadzić do złotego seta, a wtedy sprawa awansu będzie otwarta. Będziemy chciały Włoszki ugryźć. Wszystko jest kwestią naszej gry, naszych głów. W czwartek musi zagrać cały zespół. Każda z nas musi dołożyć cegiełkę od siebie. Jednostka niewiele wskóra – mówi.

W lepszej sytuacji przed rewanżem niewątpliwie są Włoszki, ale mimo wszystko faworyta meczu trudno wskazać. – Podobno przed tym dwumeczem to akcje Conegliano stały wyżej. Po pierwszym meczu wiemy, że są w naszym zasięgu. Nie grają tam jakieś megagwiazdy. Na pewno nie możemy się oglądać na Włoszki. Musimy się skupić na swojej grze, nastawić odpowiednio. Atut hali i doping kibiców będą dla nas plusem. Taktyka? Tutaj też wszystko zależy od nas. Mam nadzieję, że popełnimy jak najmniej błędów. Jeżeli zagramy ze swoimi celami, to musimy to wygrać. Wierzymy w to – podkreśla atakująca sopocianek. 

źródło: inf. własna, polskatimes.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved