Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Karol Butryn: Każdy punkt jest na wagę złota

Karol Butryn: Każdy punkt jest na wagę złota

fot. archiwum

- Każda drużyna miewa przestoje, jednak my mamy ich więcej. Może biorą one się z tego, że mamy młody skład i czasami na boisku brakuje nam doświadczenia - mówi o dotychczasowych wynikach KPS-u atakujący siedleckiego zespołu, Karol Butryn.

Podopieczni Sławomira Gerymskiego w miniony weekend przełamali serię porażek, ogrywając u siebie Stal AZS PWSZ Nysa. Wprawdzie stracili jeden punkt, ale wygrana w tie-breaku daje im jeszcze niewielkie szanse na włączenie się do rywalizacji o czołową ósemkę. – Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, gdyż w naszym przypadku każdy punkt jest na wagę złota – powiedział Karol Butryn. – Tie-breaka wygraliśmy dzięki koncentracji, trafnym zmianom dokonanym w składzie i walce o każdy punkt – dodał atakujący KPS-u Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS. Również w starciu z akademikami z Opolszczyzny wicemistrzowie I ligi przeżywali trudne chwile. Nawet w wygranych setach nie uniknęli przestojów i prostych błędów. – Każda drużyna miewa przestoje, jednak my mamy ich więcej. Może biorą się one z tego, że mamy młody skład i czasami na boisku brakuje nam doświadczenia – skomentował Butryn.

Wciąż sytuacja podopiecznych trenera Gerymskiego daleka jest od idealnej. Obecnie zajmują bowiem dopiero dwunaste miejsce w tabeli i nie mogą już sobie pozwolić na tracenie punktów, jeśli marzą jeszcze o włączeniu się do walki o awans do play-off. – Na pewno taka sytuacja wywiera na każdego z nas większy lub mniejszy wpływ. Oczywiście chcemy zagrać w play-off. Podejmiemy walkę z wszystkimi rywalami, ale na razie koncentrujemy się na spotkaniu z SMS-em Spała (zaległy pojedynek 16. kolejki – przyp. red.). Już raz udało nam się wygrać z nią na wyjeździe w Pucharze Polski – zaznaczył zawodnik siedleckiego zespołu. – Kluczem do sukcesu może okazać się zagrywka. Jak uda nam się odrzucić przeciwnika od siatki, to będzie grało nam się łatwiej i nabierzemy większej pewności siebie – dodał.

Z kolei w dziewiętnastej kolejce siedlczan czeka wyjazd do Wrześni, gdzie spróbują pokusić się o niespodziankę. – Będzie to trudny mecz, bo Krispol jest doświadczoną drużyną, znajdującą się w czołówce tabeli. Będziemy musieli w jakiś sposób ją ugryźć i nie popełniać dużej ilości prostych błędów. Wtedy nasze szanse na zwycięstwo wzrosną – zakończył Butryn.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved