Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga kobiet znowu się uszczupliła

II liga kobiet znowu się uszczupliła

fot. archiwum

W tym sezonie rozgrywki drugoligowe w naszym kraju przechodzą załamanie. Co rusz słyszy się o kolejnych drużynach wycofujących się z ligi. Dziś, tj. w środę, w grupie pierwszej II ligi siatkarek oficjalną rezygnację złożył zespół Czarnych Słupsk.

Ekipa z Słupska była czerwoną latarnią I grupy drugiej ligi kobiet. Zespół Czarnych po trzynastu rozegranych meczach zamykał tabelę bez dorobku punktowego, w dodatku udało się mu wygrać zaledwie cztery sety. Po wycofaniu się drużyny, zgodnie z przepisami, wyniki z pierwszej rundy drugoligowych zmagań będą utrzymane, natomiast w rundzie rewanżowej mecze Czarnych Słupsk zostaną anulowane.

Wycofanie się zespołu z Słupska z rozgrywek I grupy II ligi najprawdopodobniej spowoduje, że nikt po sezonie z tego zestawienia nie spadnie do niższych rozgrywek. Podobnie było w grupie czwartej, w której z gry wycofał się Poprad Stary Sącz. Jednak w przypadku pierwszej grupy, jak na razie, jest to jeszcze nie do końca ustalone.

Powód wycofania się Czarnych Słupsk z drugiej ligi jest jeden – problemy finansowe. Te dotykają, coraz mocniej, coraz większą liczbę klubów drugoligowych. Niestety, trzeba przyznać, że dzieje się tak od momentu powstania rozgrywek Młodej Ligi. Dotychczas młode siatkarki ogrywały się najczęściej na parkietach drugoligowych, klubom łatwiej było stworzyć odpowiedni skład, a samorządy lokalne i sponsorzy troszkę bardziej przychylnie patrzyli na drużyny, w których znajdowały się powoli znane już nazwiska młodych zawodniczek. Obecnie rola drugiej ligi została mocno ograniczona, a rozgrywki radzą sobie coraz gorzej. Przed startem liga była już mocno ograniczona, a w trakcie sezonu dodatkowo co rusz słyszy się o wycofaniu kolejnych zespołów. Przy wcześniejszych rezygnacjach z gry informowaliśmy, że to nie są ostatnie i że kolejne kluby są bliskie wycofania się z rozgrywek. Tym razem jest podobnie, a tendencja ta, niestety, będzie jeszcze narastać.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved