Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Pewne zwycięstwo SMS-u Spała nad KPS-em Siedlce

I liga M: Pewne zwycięstwo SMS-u Spała nad KPS-em Siedlce

W zaległym meczu 16. kolejki I ligi mężczyzn SMS Spała pokonał 3:0 KPS Siedlce. Goście tylko w trzecim secie nawiązali wyrównaną grę ze swoim rywalem. Dzięki temu zwycięstwu SMS znalazł się na czwartym miejscu w tabeli.

Mecz pomiędzy SMS-em Spała a KPS-em Siedlce rozpoczął się po myśli uczniów ze Spały. Prowadzili oni na pierwszej przerwie technicznej 8:5, a po skutecznym ataku Kwolka mieli sześć oczek przewagi (12:6). Przyjezdni popełnili wiele błędów własnych w tym okresie gry, nie potrafili nawiązać wyrównanej walki ze swoimi rywalami i przegrywali przez dłuższy okres sześcioma punktami. Dobrze w ataku spisywał się Zwiech i to po jego zbiciu ze środka uczniowie prowadzili 20:14. Przyjezdni już do końca tego seta nie podnieśli się i nie potrafili sobie poradzić z mocną i trudną zagrywką SMS-u, w efekcie czego przegrali 17:25.

Drugiego seta ponownie dobrze otworzyli gospodarze i prowadzili 8:3. Siedlczanie nie kończyli ataków z pierwszego uderzenia i dosyć często nadziewali się na szczelny blok ekipy ze Spały.  Popełnili też szereg błędów własnych, a po tym, jak zaatakował Kwolek, było 12:3 dla SMS-u. Set ten miał jednostronny przebieg, wprawdzie na drugiej przerwie technicznej KPS częściowo odrobił straty i przegrywał 8:16, ale na więcej drużyny gości nie było stać. Do końca tej partii zmobilizowani i podbudowani wysokim prowadzeniem gospodarze utrzymali wypracowaną przewagę i wygrali drugiego seta w stosunku 25:16.

Trzecia, a zarazem ostatnia odsłona meczu była najbardziej zacięta. Minimalnie lepsi na pierwszej przerwie technicznej byli goście i mieli jeden punkt przewagi nad SMS-em (8:7). Atakiem popisał się Butryn , a po zablokowaniu Kwolka siedlczanie mieli dwa punkty przewagi (9:7). Uczniowie ze Spały nie dawali jednak za wygraną i po asie serwisowym Zwiecha to oni mieli jeden punkt przewagi (12:11). Od tego momentu to SMS nadawał ton wydarzeniom na boisku i po „czapie" na Butrynie, przy stanie 15:12 dla miejscowej drużyny, o czas poprosił trener KPS-u, lecz posunięcie to niczego nie wniosło. Przyjezdni po błędzie własnym gospodarzy tracili jeden punkt do swoich rywali (15:16), pojedynczymi akcjami losy meczu próbował odwrócić Butryn, ale nie znalazł on wsparcia wśród swoich kolegów. Po tym, jak został zablokowany Popik, miejscowa ekipa prowadziła 20:16 i jasnym się stało, że trzy punkty na swoje konto zapisze SMS. Dzięki temu zwycięstwu uczniowie znaleźli się na czwartym miejscu w tabeli I ligi.

SMS PZPS Spała – KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 3:0
(25:17, 25:16, 25:22)