Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W starciu Nike – Joker kolejny podział punktów

I liga K: W starciu Nike – Joker kolejny podział punktów

Niezwykle cenne dwa punkty z Węgrowa wywiozły siatkarki Jokera Świecie. W pierwszej części spotkania zespołem wyraźnie lepszym były miejscowe, które prowadziły już 2:0. Joker zdołał wyrównać i przechylić szalę zwycięstwa w tie-breaku.

Spotkanie w Węgrowie miało miało dwie odsłony. W pierwszej zespołem wyraźnie lepszym było Nike, które pomimo problemów kadrowych doskonale radziło sobie z dyscypliną taktyczną. Podopieczne Roberta Kupisza dzięki skutecznej zagrywce wypracowały wyraźną przewagę na siatce. Węgrowianki nieźle radziły sobie z przyjęciem serwisów, co przekładało się na rozegranie i skuteczność w ataku. Pierwsze efekty przyszły błyskawicznie, bowiem gospodynie wypracowały sobie wyraźną przewagę, wygrywając w pierwszym secie pewnie 25:16. Podobnie było po zmianie stron. Ekipa trenera Kupisza grała jak natchniona, utrzymując dystans punktowy przed zaciekle atakującymi siatkarkami ze Świecia.

Joker z seta na set grał coraz lepiej. Co prawda drugą partię przyjezdne przegrały różnicą pięciu punktów, ale w trzeciej odsłonie meczu grały jak równy z równym, przejmując wyraźnie inicjatywę. Bez wątpienia wpływ na to miały decyzje sędziowskie, z którymi beniaminkowi z Węgrowa trudno było się pogodzić. W szeregach Nike pojawiły się emocje, które zupełnie zdekoncentrowały węgrowianki. Nie obracając się za rywalem, podopieczne Andrzeja Nadolnego konsekwentnie parły do przodu, zwyciężając 25:17 i 25:19.

Wkrótce potwierdziło się stare siatkarskie powiedzenie – kto prowadząc 2:0, nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa 2:3. Nike tie-breaka rozpoczęło koncertowo, od prowadzenia 5:1, mając przy zmianie stron trzy punkty przewagi. Joker z zimną krwią czekał na potknięcie rywala, które pojawiło się chwilę później. Przy stanie 11:8 węgrowianki, mając problemy z własną zagrywką, przyjęciem i rozegraniem, przegrały kilka akcji z rzędu i po chwili był remis 14:14. Końcówka należała do ekipy trenera Nadolnego, która dzięki wygranej ma tylko punkt straty do czwartego w tabeli ŁKS-u.

Warta odnotowania jest postawa węgrowskiego klubu kibica. Fani beniaminka na boiskach I ligi znani są z głośnego dopingu, którego w środę wyraźnie zabrakło. Klub Kibica chciał w ten sposób zamanifestować niezadowolenie ze sposobu w jaki został potraktowany przez władze klubu przed meczem z Silesią Volley Mysłowice.

Sokołów SA NIKE Węgrów – MUKS Joker Mekro Świecie 2:3
(25:16, 25:20, 17:25, 19:25, 14:16)