Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Giovanni Guidetti poprowadzi żeńską reprezentację Holandii

Giovanni Guidetti poprowadzi żeńską reprezentację Holandii

fot. archiwum

Żeńska reprezentacja Holandii ma nowego szkoleniowca. Został nim Giovanni Guidetti, który obecnie jest także szkoleniowcem Vakifbanku Stambuł. Przez ostatnie lata pracował z niemiecką kadrą kobiet, ale na początku stycznia rozwiązano z nim kontrakt.

Przez dwa ostatnie sezony żeńską reprezentacją Holandii kierował Gido Vermeulen. Jednak nie udało mu się z nią osiągnąć znaczących sukcesów, a po ostatnich mistrzostwach świata część zawodniczek krytykowała jego metody szkoleniowe. Stąd też władze Holenderskiej Federacji Siatkówki zdecydowały się na powierzenie mu męskiej kadry, jednocześnie rozpoczynając poszukiwania nowego szkoleniowca dla kobiet. Padło na Giovanniego Guidettiego, który przez ostatnie lata z mniejszymi lub większymi sukcesami prowadził reprezentację Niemiec. Wprawdzie w pracy z naszymi zachodnimi sąsiadkami włoski trener zdobył medale w mistrzostwach Europy i World Grand Prix, ale słaby wynik w mistrzostwach świata oraz przebudowa niemieckiej kadry sprawiły, że na początku stycznia tamtejsza federacja rozwiązała kontrakt z 42-letnim szkoleniowcem.

Na podpisanie z nim kontraktu zdecydowała się Holenderska Federacja Siatkówki, dla której nie jest problemem to, że Guidetti na co dzień prowadzi Vakifbank Stambuł, który gra nie tylko w rodzimej lidze i Pucharze Turcji, ale również w Lidze Mistrzyń. Siłą rzeczy nie będzie miał on możliwości obserwowania formy, w jakiej w sezonie klubowym znajdują się holenderskie zawodniczki. Ale może zmiana na ławce trenerskiej będzie dla „pomarańczowych” impulsem, który spowoduje, że powrócą one do europejskiej czołówki.

źródło: inf. własna, voleybolextra.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved