Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zbigniew Bartman powraca do zdrowia

Zbigniew Bartman powraca do zdrowia

fot. Arkadiusz Kogut / Jastrzębski Węgiel

Pauzujący z powodu kontuzji Zbigniew Bartman powraca do zdrowia, lecz czeka go jeszcze kilka tygodni przerwy w grze. Dziś zawodnik Jastrzębskiego Węgla opuści szpital, by następnie powrócić do kraju i kontynuować rehabilitację.

– W dniu 14 stycznia przeszedłem zabieg artroskopii łokcia. Celem operacji było usunięcie odłamków kości ze stawu, rekonstrukcja uszkodzonej kości i wycięcie narośli, która ograniczała ruchomość. Zabieg, mimo małych komplikacji, zakończył się sukcesem – poinformował na Facebooku Zbigniew Bartman.

Wczoraj siatkarzowi został usunięty drenaż, a dziś przyjmujący zostanie wypisany ze szpitala. W najbliższych planach ma także powrót do Polski. – Jest progres – wreszcie nie jestem w pozycji leżącej. Mam nadzieję, że szybko odzyskam pełną ruchomość stawu – dodał zawodnik.

Mimo pomyślnego przebiegu operacji jeden z filarów Jastrzębskiego Węgla nie powróci od razu do treningów. – Teraz czeka mnie od 4-6 tygodni rehabilitacji i przerwy w grze. Tak długi okres rekonwalescencji jest konieczny, aby zrekonstruowana kość nabrała odpowiedniej wytrzymałości i pozwoliła mi kontynuować karierę bez nawrotów kontuzji – przyznał 27-latek.Nie jest on jedynym zawodnikiem jastrzębskiej drużyny, który leczy uraz. Na początku sezonu, po nieszczęśliwym zderzeniu właśnie z Bartmanem, kontuzji doznał inny przyjmujący, Denis Kaliberda.

źródło: Facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved