Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > W ZAKSIE kłopoty zdrowotne nie ominęły nawet trenera

W ZAKSIE kłopoty zdrowotne nie ominęły nawet trenera

fot. Sabina Bąk

W czwartek siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle staną przed szansą wyeliminowania w Pucharze CEV zespołu Arkasu Izmir. Z polską drużyną do Turcji nie poleci jednak trener Sebastian Świderski, który będzie musiał poddać się zabiegowi operacyjnemu.

Przypomnijmy, że na własnym parkiecie kędzierzynianie pokonali podopiecznych Glenna Hoaga 3:0 i do awansu potrzebują tylko, a zarazem aż dwóch wygranych setów. Będą musieli radzić sobie bez pierwszego trenera – Sebastiana Świderskiego, który podda się operacji. – Niestety problemy zdrowotne nie pozwalają mi na lot do Turcji, lekarze zalecili zabieg chirurgiczny, któremu muszę się poddać w czwartek. Będę kibicował chłopakom poprzez relacje radiowe czy SMS-owe. Mam nadzieję, że to nic poważnego. Operacja planowana była początkowo po sezonie, ale problemy zdrowotne przyspieszyły tę decyzję. Nie mogliśmy dłużej czekać – przyznał Sebastian Świderski na antenie radia Park.

Szkoleniowiec ZAKSY zapowiedział także, że w Polsce zostaną i będą się przygotowywać do kolejnych meczów ci, którzy dopiero dochodzą do zdrowia i pełni formy, czyli Paweł Zatorski, Łukasz Wiśniewski, Michał Ruciak czy Jurij Gladyr. Tak jak ostatnio, w europejskich rozgrywkach zapewne będą mogli uczestniczyć zawodnicy Młodej ZAKSY, na co normalnie nie pozwalają przepisy obowiązujące na krajowych parkietach. – Zespół pojedzie do Izmiru mocno zmotywowany. Chcemy awansować – w europejskich pucharach wiedzie nam się lepiej niż w PlusLidze i chcemy tę przygodę przedłużyć,  zajść jak najdalej. Są na to realne szanse, nam się łatwiej gra w Pucharze CEV, nie ma limitów obcokrajowców, więc łatwiej jest sztabowi trenerskiemu podejmować wszelkie decyzje. Wierzę, że zespół poleci do Izmiru i ten awans przywiezie – mówi z optymizmem trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Dwa dni później czwarty zespół minionego sezonu zagra mecz PlusLigi w Olsztynie. Czy już z Sebastianem Świderskim na ławce trenerskiej? – Wierzę w to, że już w Olsztynie będę mógł się pojawić. Jeżeli nie w piątek, to w sobotę z samego rana postaram się dojechać do chłopaków. Tak jak w przypadku zawodników, zdrowie jest jednak najważniejsze i ja też nie będę chciał robić niczego wbrew woli lekarzy – powiedział szkoleniowiec. 

źródło: inf. własna, Radio Park

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved