Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zmiana lidera w grupie 1, niespodzianka w Szczyrku

II liga K: Zmiana lidera w grupie 1, niespodzianka w Szczyrku

W ten weekend rozegrano kolejną serię spotkań w II lidze kobiet. W grupie 1 na fotel lidera wskoczyła ekipa PSPS-u Chemika Police, która okazała się lepsza od rezerw Atomu Trefla Sopot. SMS Szczyrk niespodziewanie pokonał zaś Sokoła Katowice w grupie 2.

W grupie 1 najciekawiej było w Policach, gdzie miejscowy PSPS Chemik – wicelider tabeli – podejmował lidera z Sopotu. Pojedynek, który byłby hitem  także w rozgrywkach Orlen Ligi, dostarczył sporo emocji również w rozgrywkach drugoligowych. Po dwóch setach był remis – 1:1. Co ciekawe Chemik najpierw triumfował 25:19, by później w takim samym stosunku przegrać drugą odsłonę. Podopieczne Zdzisława Gogola w dwóch kolejnych setach nie dały już szans swoim rywalkom, co zapewniło im fotel lidera. Warto jednak dodać, że policzanki mają rozegrany jeden mecz więcej, a ich przewaga w tabeli nad Atomem Treflem II wynosi tylko dwa oczka. Inny policki zespół, SMS, postanowił nie być gorszy od lokalnego rywala i w trzech krótkich setach uporał się z APS-em Rumia. Również po trzech partiach zakończyły się wyjazdowe spotkania Energetyka Poznań z Orłem Malbork oraz Orła Elbląg z Libero Starogard Gdański. W obydwóch przypadkach triumfowały przyjezdne. Ważne zwycięstwo w Słupsku zanotował UKS Murowana Goślina. W pojedynku z outsiderem ligi goślinianki triumfowały 3:1 i wskoczyły tym samym na 8. miejsce w tabeli. AP Czarni Słupsk w dalszym ciągu nie zdobył jeszcze punktów i z zerowym dorobkiem zamyka tabelę grupy 1.

Sensacyjnie zakończył się mecz w Szczyrku, gdzie uczennice SMS-u pokonały 3:2 lidera rozgrywek – Sokoła 43 AZS AWF Katowice. Chociaż miejscowe zawodniczki przegrywały już 1:2, to potrafiły się podnieść i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tie-breaku, triumfując 15:10. SMS w dalszym ciągu zajmuje jednak ostatnie miejsce w tabeli, bowiem jedno oczko w starciu z MKS-em Świdnica zdobył Sokół Radzionków. Ekipa Sokoła nie wykorzystała wielkiej szansy, gdyż po dwóch wysoko wygranych partiach – do 16 i 15 – w jej szeregach nastąpiło całkowite rozluźnienie. W efekcie MKS doprowadził do tie-breaka, a w nim zachował więcej zimnej krwi, sięgając po wygraną 19:17. Trzech setów potrzebowały zaś ekipy AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice oraz Dębowianki/PLKS Pszczyna, by uporać się kolejno z MCKiS-em Jaworzno i Zorzą Wodzisław Śląski. Tylko w jednym zakończonym w sobotę meczu odbyły się cztery sety. SMS LO2 Opole uległ na własnym boisku Olimpii Jawor, która dzięki triumfowi zamieniła się z rywalkami miejscem w tabeli. SMS jest obecnie czwarty, zaś Olimpia przesunęła się na trzecią pozycję w zestawieniu. – Damy z siebie na treningach i w nadchodzącym meczu wszystko. Te dwa przegrane mecze z Sokołem i Olimpią będą dla nas nauczką i postaramy się wyciągnąć odpowiednie wnioski i iść do przodu – powiedziała po meczu przyjmująca SMS-u, Dominika Krupa.

W najmniej licznej grupie 3, w której walczy zaledwie 7 zespołów, w ten weekend wygrywały tylko gospodynie. W derbach stolicy AZS AWF UKSW Warszawa pokonała Mazovię w czterech setach, chociaż po dwóch partiach był wynik remisowy. Przyjezdne nie potrafiły jednak odmienić losów pojedynku i po porażkach w dwóch kolejnych częściach gry musiały obejść się smakiem. AZS zainkasował zaś komplet punktów. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki w takim samym stosunku pokonał GLKS Nadarzyn, a Wisła Warszawa nie pozostawiła żadnych złudzeń rezerwom ŁKS-u Łódź, w całym spotkaniu pozwalając swoim rywalkom ugrać zaledwie 35 oczek. Po meczu warszawianki wyjechały na obóz przygotowawczy do Dźwirzyna, gdyż w następnej kolejce mają pauzę. – Dziewczyny nie przyjechały tutaj na wakacje. Zasuwają jak motorek – mówił trener Wisły, Mirosław Zawieracz.

W grupie 4 najciekawiej było w Tomaszowie Lubelskim, gdzie Tomasovia mierzyła się z sąsiadem w tabeli – PWSZ Tarnów. Gospodynie prowadziły 2:0, lecz w trzeciej partii nie postawiły kropki nad i i pozwoliły przeciwniczkom przedłużyć spotkanie. W efekcie tarnowianki doprowadziły do tie-breaka, który również rozstrzygnęły na swoją korzyść i mogły cieszyć się z dwóch cennych punktów. Sokół Zator dzielnie walczył w pojedynku z Kampusem Wielickim, ale ostatecznie musiał uznać wyższość przyjezdnych. Wieliczanki oddały rywalkom tylko jednego seta i w dalszym ciągu mają szanse na awans do czołowej czwórki. W ostatnim spotkaniu  MKS SAN-Pajda Jarosław nie dał rady na wyjeździe ekipie AGH Kraków. Gospodynie kontrolowały sytuację na boisku w każdej z partii i zasłużenie sięgnęły po trzy oczka. Spotkanie Popradu Stary Sącz z Szóstką Mielec skończyło się wynikiem 0:3 dla mielczanek, z powodu wycofania się gospodyń z rozgrywek II ligi. W tabeli w dalszym ciągu prowadzi Bronowianka Kraków, która w ten weekend miała pauzę.