Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrzej Niemczyk: Chemika stać na awans do Final Four Ligi Mistrzyń

Andrzej Niemczyk: Chemika stać na awans do Final Four Ligi Mistrzyń

fot. archiwum

Prowadzące w tabeli grupy A siatkarki Chemika Police mają już zapewnioną grę w fazie play-off Ligi Mistrzyń. - Chcemy wygrać kolejne mecze, a później awansować do Final Four - powiedziała atakująca Chemika, Ana Bjelica.

– Chemik w fazie grupowej gra rewelacyjnie – powiedział były trener, Andrzej Niemczyk. – Trafił do piekielnie silnej grupy i radzi sobie znakomicie. Niewiele brakowało, żeby polski zespół pokonał w Kazaniu Dynamo, ostatniego triumfatora Ligi Mistrzów. U siebie wygrał z rosyjską drużyną, podobnie jak z Rabitą Baku. W stolicy Azerbejdżanu będzie na pewno trudniej, gdyż ten ostatni rywal spisuje się teraz znacznie lepiej niż na początku rozgrywek – przyznał twórca sukcesów siatkarskiej reprezentacji Polski kobiet.

Mecz Rabita Baku – Chemik Police odbędzie się 28 stycznia. – Oczywiście chcemy wygrać kolejne mecze, utrzymać pierwsze miejsce w grupie, a później awansować do Final Four – powiedziała atakująca Chemika, Ana Bjelica.Bardzo cieszymy się z dotychczasowych wyników. Marzyłyśmy o zwycięstwie nad Dynamem Kazań, jedną z najlepszych drużyn na świecie. Wierzyłyśmy w siebie, zarówno przed, jak i w czasie meczu, że możemy tego dokonać. Myślę, że w tej chwili Chemik jest najlepszą drużyną na świecie – dodała siatkarka.

Zawodniczki oraz włoski szkoleniowiec mistrza Polski obiecują, że do spotkania z Agelem zespół przystąpi z jednym celem – odniesienia zwycięstwa. – Chcemy utrzymać pierwsze miejsce w grupie – podkreślił Giuseppe Cuccarini.Po losowaniu grup zwycięstwo w tabeli wydawało się mało prawdopodobne. – Chemik obecnie jest bardzo mocny i z drużyn europejskich, które w tym sezonie widziałem, tylko Vakifbank Stambuł wydaje się tak samo silny. Turcy stworzyli ciekawy skład, który z meczu na mecz gra coraz lepiej. W spotkaniu czwartej kolejki pokonał na wyjeździe RC Cannes 3:0 i forma tego zespołu robiła ogromne wrażenie – powiedział Andrzej Niemczyk.

Dla byłego trenera reprezentacji Polski nie ulega wątpliwości. Chemika stać na awans do Final Four Ligi Mistrzyń. – Na pewno taki sukces jest bardzo potrzebny całej polskiej siatkówce – dodał były szkoleniowiec.

W drugim spotkaniu piątej kolejki Dynamo Kazań podejmie 22 stycznia Rabitę Baku.

Cały artykuł Eugeniusza Andrejuka dostępny jest na pzps.pl

 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved