Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Staszewski: Teraz nie ma co gdybać

Adrian Staszewski: Teraz nie ma co gdybać

- Zaczęliśmy mocno, ale takie właśnie mieliśmy założenia. W ostatnim czasie pierwsze sety w naszym wykonaniu były fatalne - komentował początek spotkania z Cuprum Lubin Adrian Staszewski, przyjmujący Effectrora. Kielczanie musieli jednak uznać wyższość rywali.

Effector Kielce przegrał na wyjeździe z Cuprum Lubin 1:3. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza pojedynek z rewelacją PlusLigi tego sezonu rozpoczęli jednak od zwycięstwa w premierowej partii. – Zaczęliśmy mocno, ale takie właśnie mieliśmy założenia. W ostatnim czasie pierwsze sety w naszym wykonaniu były fatalne, w tym wreszcie zagraliśmy maksymalnie skoncentrowani. Nie było dla nas straconych piłek, biegaliśmy za niektórymi nawet po bandach i tak powinna wyglądać nasza gra w każdym meczu – podkreśla na łamach portalu kielce.sport.pl 25-letni zawodnik.

W drugiej partii kielczanie również byli blisko triumfu, lecz w samej końcówce zmarnowali doskonałą okazję. – Prowadziliśmy 18:15 i w tym momencie chyba zabrakło nam trochę cierpliwości w ataku. Z drugiej strony swoje zrobiła mocna zagrywka Lubina, byliśmy zmuszeni do gry na wysokiej piłce, ograniczyło nam to pole manewru do dwóch skrzydeł i dzięki temu rywale mieli więcej czasu na ustawienie bloku (tylko w tym secie aż siedem – przyp. red.) – ocenia Staszewski.

Pomimo tego, że kielczanie przegrali z Cuprum, zaprezentowali się o wiele lepiej, aniżeli w pojedynku z BBTS-em Bielsko Biała. Siatkarze trenera Daszkiewicza przegrali bowiem w ostatniej kolejce z bielszczanami na własnym boisku 1:3. – Teraz nie ma co gdybać, co byłoby, gdybyśmy zagrali tak z BBTS-em. W naszym zespole często jest tak, że jakaś jedna akcja, czy to udany atak, czy obrona, potrafią nas nakręcić, a gdy mecz się nie układa, nie potrafimy już się podnieść. Mam nadzieję, że zmobilizujemy się na pozostałe spotkania w tym sezonie, chcemy zagrać przede wszystkim dla kibiców i nawiązać walkę z najlepszymi drużynami – kończy Adrian Staszewski.

źródło: sport.pl