Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rybnicka ALPS: Dużo wyjazdowych zwycięstw w 15. kolejce

Rybnicka ALPS: Dużo wyjazdowych zwycięstw w 15. kolejce

W 15. rundzie spotkań Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Leon Internet większość spotkań wygrywali goście. W I lidze nie do ogrania są zespoły z Żor, Świerklan i Jankowic, natomiast w rozgrywkach drugoligowych dobrą passę notuje TKKF Szczygłowice.

W rozgrywkach I ligi Rybnickiej ALPS bardzo dobrze zaprezentował się zespół Jedynki Jankowice II. Wicelider rozgrywek w minionym tygodniu rozegrał dwa bardzo ważne pojedynki – wyjazdowy z piątą ekipą z Katowic oraz we własnej hali z będącym blisko ligowego dna Jar-Trans Fox Pszów. W obu tych pojedynkach zawodnicy z Jankowic zagrali na „zero z tyłu” i dopisali do swojego dorobku po trzy oczka i po trzy wygrane sety. Dwukrotnie na tytuł najlepszego gracza zasłużył lider Jedynki, Dariusz Łasiewicki. Swoje mecze wygrały także inne niezwykle mocne ekipy – Dwójka Świerklany Projtrans oraz Artus Żory. Ci pierwsi bez straty seta uporali się w Pawłowicach z Salvequick Mokate TKKF-em, natomiast drudzy stracili seta w rybnickich Piaskach. Niezwykle cenne trzy punkty do swojego konta dopisali siatkarze No Pain Żory, którzy ograli ostatni w tabeli Leon Internet Rybnik. W derbach ziemi raciborskiej lepsi okazali się gracze Proxeo Racibórz, którzy pokonali beniaminka Silesię Lubomia 3:1.

Silesia Lubomia – Proxeo Racibórz 1:3

W grupie A II ligi rozegrano siedem pojedynków, z czego aż pięć zakończyło się dopiero po pięciu setach. Dwa tie-breaki mają w kościach siatkarze Fundacji Elektrowni Rybnik, którzy najpierw we własnej hali ulegli TS Euroskokowi Skok Ziemi Rybnickiej, a następnie zwyciężyli w hali ostatniego Cateringu Rybnik. W Chałupkach wicelider grupy A, LKS Impacto, zaliczył słabszy występ i męczył się w pięciu partiach, by ostatecznie zwyciężyć z Cateringiem. Słaby tydzień mają za sobą siatkarze Dach Decker Victorii Pilchowice. Były pierwszoligowiec na początku tygodnia przegrał 2:3 w meczu na szczycie z BFK Michel Rydułtowy, a następnie przegrał 1:3 w prestiżowych derbach powiatu gliwickiego z TKKF-em Szczygłowice. Dużą niespodzianką jest postawa beniaminka ze Szczygłowic. Oprócz trzech punktów zdobytych przed własną publicznością w starciu z popularnymi Deckerami TKKF zdołał dopisać do swojego konta dwa oczka za zwycięstwo z NORD-em Świerklany RO-JO Team. Dokładając do tego wygraną 3:1 z Cateringiem Rybnik w pierwszej noworocznej kolejce, widać, że knurowianie są w ewidentnym „gazie”. Komplet punktów z Gorzyczek wywiózł także lider grupy A – Jedynka Jankowice III. Zwycięstwo w dużej mierze było dziełem wyróżnionego na koniec spotkania Kamila Dajki.

Strzelec Gorzyczki – Jedynka Jankowice III 1:3

W grupie B II ligi emocji trochę zabrakło, ponieważ tylko jedno spotkanie zakończyło się w wymiarze dłuższym niż trzy sety. Dwa pojedynki w tym tygodniu rozegrali siatkarze GAF-u Gliwice i zainkasowali trzy oczka. W pierwszym meczu we własnej hali ulegli liderowi – OKIS Gaszowice Nieszporek Motocykle, nawiązując równą walkę jedynie w trzeciej odsłonie meczu, natomiast w drugim spotkaniu gliwiczanie wygrali w Rybniku z AZS-em Morgan 3:0, a MVP został wybrany Karol Kloś. Fatalna passa MUKS-u Wilhelm Szewczyk trwa nadal. Tym razem 0:3 uległ Beer Teamowi i wciąż pozostaje jedynym zespołem nie mającym na swoim koncie nawet jednego oczka. Wygrane za trzy punkty odniosły także VRF Klimatyzacja Żory oraz Edytor Suszec.