Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Porażka Canakkale, słaby mecz Skowrońskiej

Liga turecka: Porażka Canakkale, słaby mecz Skowrońskiej

fot. Mirosław Stroński

Canakkale Belediyesi w wyjazdowym pojedynku nie sprostało Niluferowi Bursa, ulegając mu 0:3. Drużyna Elżbiety Skowrońskiej tylko w drugim secie nawiązała wyrównaną walkę z niżej notowanym rywalem, a to było za mało, by mogła pokusić się o niespodziankę.

Podopieczne trenera Ozduraka nie były faworytem w konfrontacji z wyżej notowanym Niluferem Bursa. Jednak w drugim secie pokazały, że stać je na nawiązanie walki z faworytem. Co więcej, potrafiły uciec mu nawet na pięć oczek, a słabsza dyspozycja w ataku gospodyń w tej części meczu znacznie ułatwiała zadanie przyjezdnym. Jednak im bliżej decydujących akcji, tym ich prowadzenie zaczęło topnieć, a w końcówce zupełnie stanęły. Wystarczy wspomnieć, że przegrały ją 2:8, a całą tę część meczu 23:25.

W pozostałych dwóch odsłonach przewaga gospodyń była zdecydowanie wyraźniejsza. Już na pierwszym czasie technicznym odskakiwały one od przeciwniczek, a z biegiem czasu powiększał się dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. Siatkarki Canakkale nie miały na tyle trudnej zagrywki, która mogłaby utrudnić życie przyjmującym Niluferu. Te na przestrzeni całego spotkania dysponowały 47-procentową skutecznością przyjęcia perfekcyjnego, co ułatwiało grę ich rozgrywającej oraz pozytywnie wpływało na ich skuteczność w ataku. To z kolei przekładało się na słabą grę drużyny Skowrońskiej w bloku. Niewielkim pocieszeniem dla niej był fakt, że popełniła o sześć błędów mniej od rywalek.

Słaby mecz rozegrała Elżbieta Skowrońska, która tym razem zapisała na swoim koncie zaledwie 5 punktów. Polka 19 razy przyjmowała zagrywkę przeciwniczek, popełniając jeden błąd. Jej skuteczność pozytywnego przyjęcia ukształtowała się na poziomie 47%, zaś przyjęcie perfekcyjne wyniosło 32%. Jeszcze gorzej przyjmująca Canakkale spisała się w ataku, bowiem skończyła zaledwie 3 z 19 posłanych do niej piłek, co dało jej 18-procentową skuteczność w tym elemencie. Ponadto Skowrońska zapisała na swoim koncie jeden udany blok oraz jednego asa serwisowego, choć w polu zagrywki popełniła także trzy błędy. Najlepiej punktującą zawodniczką w szeregach gości była Jana Matiasowska, która zdobyła 13 oczek, o dwa punkty więcej zgromadziła Dilara Bilge, która poprowadziła Nilufer do sukcesu.Nilufer Bursa – Canakkale Belediyesi 3:0
(25:22, 25:23, 25:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved