Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Łatwa przeprawa Halkbanku, Polacy nie grali

Liga turecka: Łatwa przeprawa Halkbanku, Polacy nie grali

fot. Joanna Skólimowska

Siatkarze Halkbanku Ankara odnieśli kolejne zwycięstwo w lidze tureckiej. W trzynastej kolejce podopieczni Lorenzo Bernardiego odprawili z kwitkiem Ist B Sehir Belediyesi, nie oddając przeciwnikom ani jednego seta.

Pierwszy i trzeci set były bardzo podobne do siebie. Od ich początku goście próbowali dotrzymać kroku faworyzowanemu zespołowi z Ankary. Ta sztuka im się udawała, a co więcej – na drugiej przerwie technicznej mieli odpowiednio dwa i trzy oczka przewagi nad Halkbankiem. Jednak po niej gracze trenera Bernardiego szybko nie tylko odrabiali straty, ale uzyskiwali pewne prowadzenie. O ich sile świadczy fakt, że końcówki obu partii wygrali bardzo wyraźnie. Jeszcze łatwiej uporali się z rywalami w drugiej odsłonie, od początku której narzucili im swój rytm gry, sukcesywnie powiększając prowadzenie. Na koniec tej części meczu wyniosło ono dziesięć oczek.

Wprawdzie siatkarze z Ankary nie zdobyli zbyt wielu asów serwisowych, ale znacząco uprzykrzyli życie przyjezdnym przyjmującym, których skuteczność perfekcyjnego przyjęcia na przestrzeni całego meczu wyniosła 26%. Ogromna przewaga między oboma drużynami uwidoczniła się także w ataku, w którym Halkbank osiągnął prawie 60% skuteczności, przy zaledwie 40% gości. Gospodarze lepiej zaprezentowali się również w bloku oraz popełnili zdecydowanie mniej błędów własnych, co przyczyniło się do ich gładkiej wygranej.

Tym razem ani Michał Kubiak, ani Marcin Możdżonek nie znaleźli się w meczowej dwunastce. Po raz kolejny kluczowymi graczami Halkbanku byli Osmany Juantorena oraz Cwetan Sokołow, którzy zgromadzili na swoim koncie odpowiednio 17 i 16 punktów. W szeregach gości najlepiej punktującym zawodnikiem został zdobywca 15 oczek, Kadir Cin.Halkbank Ankara – Ist B. Sehir Belediyesi 3:0
(25:21, 25:15, 25:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved