Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kontuzja Bartosza Janeczka

Kontuzja Bartosza Janeczka

fot. Cezary Makarewicz

W wygranym 3:0 niedzielnym meczu w Gdańsku AZS stracił bardzo dobrze grającego Bartosza Janeczka. Skrzydłowy w trzecim secie musiał opuścić boisko z powodu urazu łydki. Jak poważna jest kontuzja, okaże się w poniedziałek po badaniach lekarskich.

Janeczek zdobył w Gdańsku 9 punktów, 6 w ataku, 2 po skutecznych blokach i 1 po asowej zagrywce, którą rozpoczął spotkanie. – Niestety, Bartek zepsuł nam się w trzecim secie – mówi dyrektor sportowy AZS-u Ryszard Bosek.Coś stało się z łydką, a co dokładnie, będziemy wiedzieli jutro (w poniedziałek – przyp. red.) po badaniu USG – mówi Bosek, który wspomaga Michała Bąkiewicza w prowadzeniu zespołu. – Takie kontuzje bywają nieprzyjemne, oznaczają dłuższą przerwę w grze, ale oby tym razem było inaczej.

AZS miał w trzecim secie kryzysowy moment, ale mimo kontuzji Janeczka wyszedł z opresji i potrafił dopiąć swego. W trudnym momencie na boisko wszedł młody Rafał Szymura i wypełnił swoje zadanie. – Nie chcę powiedzieć, że bezbłędny, ale na pewno rozegraliśmy dzisiaj bardzo dobry mecz – dodaje Bosek. – Przed dwa sety bardzo dobrze zagrywaliśmy, potem napięcie meczowe spadło, oni mieli przewagę, ale w pewnym momencie znowu zaczęliśmy walczyć i udało się odnieść bardzo ważne, potrzebne drużynie zwycięstwo. Cieszymy się wszyscy nie tylko z punktów, ale także z gry, jaką pokazał zespół.

 źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved