Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Niespodziewana porażka Sokoła w Szczyrku

II liga K: Niespodziewana porażka Sokoła w Szczyrku

Zajmujące pierwsze miejsce w grupie 2 II ligi kobiet zawodniczki Sokoła 43 AZS AWF Katowice przegrały w Szczyrku z miejscowym SMS-em PZPS II 2:3. Porażka sokolanek jest dosyć zaskakująca, ponieważ SMS to ostatnia ekipa w tabeli.

Młode adeptki siatkówki z SMS-u PZPS II Szczyrk sprawiły w miniony weekend niespodziankę. Uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego zwyciężyły bowiem 3:2 z zasiadającym na pozycji lidera Sokołem 43 AZS AWF Katowice. Patrząc jednak z drugiej strony, takiego wyniku można się było spodziewać, ponieważ zespół ze Szczyrku w tym sezonie wygrywał już z teamami z Gliwic i Opola, a więc z ligową czołówką.

Już w pierwszym secie sokolanki mogły się przekonać, że wyjazd do Szczyrku wcale nie będzie krótki, łatwy i przyjemny. Ekipa prowadzona przez Krzysztofa Zabielnego miała problemy z przyjęciem zagrywki, a dodatkowo popełniała dużo więcej błędów niż jej młodsze przeciwniczki. Sześć asów serwisowych na pewno podziałało na katowiczanki bardzo destabilizująco i był to jeden z głównych powodów, przez który na tablicy wyników widniał wynik 19:10 dla szczyrczanek. Opiekun przyjezdnych zdecydował się ratować wynik zmianami w składzie i… okazało się to być świetnym lekarstwem. W końcówce Sokół dogonił gospodynie (24:24), jednak po błędzie zagrywki i punktowym serwisie rywalek to SMS objął prowadzenie 1:0. W drugim secie siatkarki ze stolicy Śląska udowodniły, że potrafią grać w siatkówkę dużo lepiej niż w premierowej partii. Stabilniejsze przyjęcie bardzo szybko przyniosło ogromne korzyści – dokładne piłki na skrzydłach z chirurgiczną precyzją kończyła Sandra Tetfejer, która znów stała się liderką swojej drużyny. Gospodynie nie potrafiły powrócić do formy prezentowanej w secie numer jeden i przegrały wysoko 14:25.

Trzecia odsłona rozpoczęła się tragicznie dla zawodniczek ze Szczyrku. Uczennice SMS-u nie potrafiły zdobyć punktu przez dziesięć kolejnych akcji i tym samym Sokół objął prowadzenie 10:0. Duży udział przy osiągnięciu tak korzystnego wyniku miała kapitan sokolanek, Wioletta Komisarczyk, która precyzyjnie wprowadzała piłkę do gry i mocno komplikowała poczynania szczyrczanek. Do końca seta na boisku dominował tylko Sokół, który pewnie zwyciężył 25:15. Wyraźnie rozluźnione i zadowolone z siebie katowiczanki w secie numer cztery spotkał zimny prysznic. Dwie wysokie porażki nie złamały bojowego ducha w szeregach SMS-u, który mocno przycisnął zagrywką od pierwszego gwizdka sędziego. Podobnie jak w premierowej partii katowiczanki znów miały ogromne problemy z przyjęciem, a następnie skończeniem ataku. Nie pomogła nawet dosyć dobra postawa w obronie, ponieważ w kontrze katowiczankom brakowało zdecydowania i pewności siebie. Ostatecznie SMS zwyciężył 25:18 i o wygranej musiał przesądzić tie-break.

Nadzieje Sokoła na zwycięstwo szybko zostały rozwiane także w secie piątym. Zawodniczki SMS-u po raz kolejny skorzystały ze swojego największego atutu, a mianowicie zagrywki. Przy zmianie stron przyjezdne przegrywały 3:8 i praktycznie nie było widać szans na korzystny rezultat. Kiedy kibice doliczali już dwa punkty do konta gospodyń, sokolanki jeszcze rzuciły się do ostatniego ataku i doprowadziły do wyniku 8:9. Jednopunktowa strata nie okazała się jednak na tyle motywująca, by pójść za ciosem i w decydujących akcjach seta więcej do powiedzenia miał SMS, który wygrał 15:10

SMS PZPS II Szczyrk – Sokół 43 AZS AWF Katowice 3:2
(26:24, 14:25, 15:25, 25:18, 15:10)