Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Aluron Warta Zawiercie z kompletem punktów

I liga M: Aluron Warta Zawiercie z kompletem punktów

Zawiercianie mecz z Caro Rzeczyca transmitowany przez TVP mogą uznać za udany. Zespół gospodarzy w trzech setach gładko pokonał przyjezdnych, którzy jedynie w pierwszym secie zagrozili miejscowym. Warta nadal zajmuje 11. miejsce w tabeli I ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt. Wszystko wskazywało na to, że będzie to długi, zacięty mecz. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć od rywala na chociażby dwa oczka. Proste, skuteczne akcje gości przeplatały się na zmianę z błędami w polu serwisowym. Pierwszą przerwę techniczną wywołali udaną akcją miejscowi, jednakże zespół z Rzeczycy nie pozwolił sobie na stratę kolejnych punktów. Tak wyrównana walka przerwana została dopiero przy stanie 18:18. Wtedy też skuteczne ataki ze skrzydeł, a także sprawna gra blokiem zawiercian sprawiła, iż gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie 21:18. Przyjezdni nie pozwolili rywalom długo cieszyć się przewagą, bowiem szybko odrobili punkty i ponownie toczyła się emocjonująca walka punkt za punkt. W końcówce żadna z drużyn nie dawała za wygraną, walcząc o każde oczko. Dobrym zagraniom Damiana Zborowskiego odpowiadały efektywne ataki Adama Sobolewskiego. Seta zakończył szczelny blok gospodarzy dopiero stanem 31:29.

Drugą partię zespoły zaczęły bardzo podobnie do poprzedniej – punkt za punkt, jednak pierwsi na prowadzenie wyszli goście dzięki sprawnej grze blokiem (5:3). Zawiercianie szybko dobili do rywala, a wkrótce potem sami wyszli na prowadzenie 8:5, które w dalszej części seta sukcesywnie powiększali (10:6). Gospodarze świetnie spisywali się w niemal każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Punktowe serwisy oraz skuteczne ataki sprawiały, że przewaga podopiecznych Dominika Kwapisiewicza wciąż wzrastała. Rywale starali się odrobić stracone punkty, trener gości próbował ratować sytuację na boisku w postaci przerwy dla swojego zespołu (20:16), jednakże nie było łatwo zatrzymać rozpędzonych zawodników Warty, którzy ponownie blokiem wygrali partię 25:18.

Trzecia, a zarazem ostatnia odsłona spotkania to dla miejscowych była czysta formalność. Przyjezdni po dwóch przegranych partiach wyraźnie stanęli, wręcz odwrotnie do rywali, którzy świetnie sprawowali się na boisku (7:4). Zespołowi z Rzeczycy udało się dogonić gości i wrócić tym samym do gry, jednakże nieustanne błędy w polu zagrywki nie pozwalały im utrzymywać dobrego wyniku. W dalszej części partii dla zespołu z Rzeczycy było już coraz gorzej, gospodarze seriami zdobywali kolejne oczka, nie dając dojść do głosu przyjezdnym (19:14). Przewaga ta utrzymywała się aż do końca partii, którą miejscowi tak samo jak w poprzednich setach zakończyli, ustawiając szczelny blok 25:19.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – LKS Caro Rzeczyca 3:0
(31:29, 25:18, 25:19)

Warta: Syguła, Zborowski, Dzierżanowski, Swodczyk, Kantor, Zbierski, Ogórek (libero) oraz Janikowski, Szarek, Złobecki, Leszczawski i Szadkowski (libero)
Caro: Kucharski, Stanislavajtys, Kuźma, Pawłowski, Żyliński, Sobolewski, Wroniecki (libero) oraz Koryciński, Wilkoński, Kaczorowski i Małachowski