Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Po 15. kolejce zmiana trenera, Zawisza ucieka rywalom

I liga K: Po 15. kolejce zmiana trenera, Zawisza ucieka rywalom

W 15. kolejce największe emocje budził mecz lidera z wiceliderem, w którym Zawisza pokonał Budowlanych Toruń. Zwraca uwagę druga porażka z rzędu ŁKS-u oraz kolejna już porażka warszawskiej Sparty, która zaowocowała zmianą trenera w stołecznym klubie.

W meczu okrzykniętym wydarzeniem 15. kolejki I ligi kobiet będący na czele tabeli Zawisza Sulechów pokonał w czterech setach wicelidera, Budowlanych Toruń. Po drugim wysoko wygranym secie do 13 w szeregi gospodyń wkradło się sporo niedokładności i rozprężenia, co skrzętnie wykorzystały torunianki, wygrywając trzeciego seta. W czwartym zespół z Sulechowa znów jednak udowodnił swoją wyższość i umocnił się na pozycji lidera. Druga ligową porażkę z rzędu poniósł ŁKS Łódź. Tym razem podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie w Świeciu z Jokerem, pewnie wygrywając pierwszego seta, potem było już coraz gorzej. Po wysokiej porażce w trzeciej partii do 15 ŁKS przegrywał wysoko również w czwartym secie, zmobilizował się jednak, doszedł rywala, jednak w końcówce znów lepszy okazał się zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Nadolnego i to on zgarnął cenne trzy punkty. Łodzianki nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli, ale już punktami zrównał się z nimi gorlicki Ekstrim, który nie miał żadnych problemów z pokonaniem we własnej hali SMS-u PZPS Szczyrk. Co ciekawe, już w najbliższą środę Ekstrim zmierzy się w Łodzi właśnie z ŁKS-em i będzie to chyba najciekawsze wydarzenie 16. kolejki I ligi kobiet. Torunianki w środę podejmą coraz lepiej spisujący się zespół z Murowanej Gośliny, z kolei spotkanie Zawiszy Sulechów w Szczyrku zostało przełożone na 28 stycznia.

Powody do zadowolenia po sobotnich meczach mieli również kibice w Murowanej Goślinie. Ich zespół bez problemów pokonał 3:0 Karpaty Krosno i cel postawiony przed siatkarkami Piotra Sobolewskiego, jakim jest gra w play-off, wydaje się coraz bardziej realny. Dla Karpat porażka w Murowanej Goślinie oznacza już chyba koniec walki o czołową „ósemkę" a działacze, trenerzy i kibice zespołu, który jeszcze nie tak dawno walczył o awans do ekstraklasy, muszą się pogodzić z myślą, że Karpaty czekają mecze o utrzymanie w I lidze kobiet. Dobre nastroje po ostatniej kolejce zapanowały również w Węgrowie i Jastrzębiu-Zdroju. Zarówno Nike, jak i KS Jastrzębie Borynia odniosły cenne wyjazdowe zwycięstwa. Nike pokonała w trzech setach w Mysłowicach Silesię Volley, z kolej jastrzębianki w podobnym stosunku odprawiły w Warszawie Spartę. Po kolejnej porażce swojego zespołu nie wytrzymali działacze stołecznego klubu, którzy zwolnili Agatę Szustowicz, a na jej miejsce zatrudnili na funkcję trenera zespołu Macieja Kosmola. Czy zmiana ta szybko przyniesie efekty, będziemy mogli się przekonać już w środę, kiedy to spartanki zagrają wyjazdowe spotkanie w Krośnie. Jastrzębie Borynia z kolei w następnej kolejce zmierzy się w derbowym pojedynku z Silesią Volley, dla której może to być ostatnia szansa na zachowanie nadziei na walkę o play-off. Siatkarki Nike Węgrów z kolei w środę zmierzą się w równie ciekawym meczu z będącym na fali Jokerem Świecie. – Mamy z tym zespołem pewne rachunki do wyrównania, bowiem w pierwszej rundzie nieznacznie przegraliśmy na wyjeździe 2:3. Zrobimy wszystko, aby zrewanżować się rywalkom w tym spotkaniu – zapowiada przyjmując Nike, Beata Mielczarek.