Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Gawryszewski: Mądra drużyna z porażek wyciąga wnioski

Bartosz Gawryszewski: Mądra drużyna z porażek wyciąga wnioski

fot. Magdalena Bojdo

- Było to jedno z najgorszych naszych spotkań w tym sezonie. Takie mecze się czasami zdarzają. Może dobrze, że przytrafił się on nam teraz, a nie w play-off - powiedział po porażce z AZS-em Częstochowa Bartosz Gawryszewski, środkowy Lotosu Trefl Gdańsk.

W niedzielę podopiecznych trenera Anastasiego spotkał zimny prysznic, jakim była porażka we własnej hali ze zdecydowanie niżej notowanym AZS-em Częstochowa. Dość niespodziewanie goście niemal przez cały mecz nadawali ton boiskowym wydarzeniom. Trefla stać było na zryw w trzeciej partii, ale był on na tyle krótkotrwały, że przyjezdni przypieczętowali wygraną w trzech odsłonach. – Częstochowianie zagrali bardzo dobry mecz, a ja nie chcę szukać usprawiedliwienia dla naszej słabszej postawy. Nie ma co ukrywać, że było to jedno z najgorszych naszych spotkań w tym sezonie. Takie mecze się czasami zdarzają. Może dobrze, że przytrafił się on nam teraz, a nie w play-off – powiedział Bartosz Gawryszewski. Ale mądrą drużynę cechuje to, że z porażek wyciąga wnioski i nie powtarza tych samych błędów. Na pewno musimy na chłodno przeanalizować ten pojedynek i skupić się na kolejnych meczach – dodał środkowy Lotosu Trefl Gdańsk.

Ostatni tydzień nie był nadzwyczaj udany dla pomorskiej drużyny. Już środowe starcie w Pucharze Polski z BBTS-em, które wygrała ona dopiero po tie-breaku, pokazało, że przechodzi ona lekki kryzys formy. Jednak Gawryszewski liczy, że w kolejnym meczu ligowym Trefl powróci na zwycięską ścieżkę. – Porażek w tym sezonie mieliśmy niewiele. Z każdej wyciągaliśmy wnioski i kolejny mecz w naszym wykonaniu był już dużo lepszy – podkreślił zawodnik. – Teraz musimy się skupić na ciężkiej pracy na treningach. Mamy cały tydzień, żeby przygotować się do starcia z BBTS-em. Będziemy chcieli w nim zamazać złe wrażenie, które powstało po porażce z AZS-em – zakończył Gawryszewski.

źródło: inf. własna, pomorska.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved