Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > MLK: Pierwsza porażka Atomu, historyczne zwycięstwo KSZO

MLK: Pierwsza porażka Atomu, historyczne zwycięstwo KSZO

Rozgrywki Młodej Ligi kobiet po krótkiej przerwie nabrały rozpędu. Za nami już większość meczów pierwszej i drugiej kolejki spotkań w drugiej fazie rozgrywek. W walce o medale na razie przodują Legionovia i Atom.

I kolejka – zwycięstwo Legionovii, w grupie 7-12 bez niespodzianek

Zgodnie z zasadami rozgrywek zespoły zachowały punkty z I rundy zdobyte w starciach z drużynami, które rywalizują teraz o te same cele. Dlatego też największym handicapem mogły pochwalić się sopocianki (6 punktów przed startem drugiej rundy Młodej Ligi).

Jako pierwsze po przerwie świątecznej na boisko wybiegły zespoły z Legionowa i Sopotu. Gospodynie przystąpiły do tego spotkania w nieco osłabionym składzie. – Najwięcej kontuzji spotkało niestety nasze środkowe, więc tutaj był największy problem. Bardzo się cieszę, że na ten mecz udało się po kontuzji wrócić Karolinie Szymańskiej (to był jej pierwszy mecz po operacji kolana – przyp. red.) i że Justyna Antosiewicz, która gra na pozycji atakującej, w tym meczu pojawiła się na pozycji środkowej – relacjonowała Iga Chojnacka, przyjmująca w ekipie podopiecznych Wojciecha Lalka. To nie przeszkodziło jednak legionowiankom w wywalczeniu zwycięstwa, choć jak przekonuje siatkarka, obie drużyny musiały bardzo szybko reagować na boiskowe wydarzenia. – To było nasze pierwsze spotkanie z zespołem z Polic, przed meczem nic o nim nie wiedziałyśmy. Myślę, że na końcowym rezultacie zaważyła mniejsza liczba błędów – przyznała MVP pojedynku z policzankami. O tym, że ta porażka była tylko wypadkiem przy pracy dla młodej drużyny z Polic, świadczyć może za to wyjazdowy mecz 8. kolejki rozegrany awansem z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. W nim szczególnie dobrze siatkarki Chemika spisały się w premierowej odsłonie, odprawiając rywalki z ogromną przewagą (25:14). Pozostałe partie również padły ich łupem i policzanki potwierdziły swoje wysokie aspiracje i będą liczyć się w walce o medale.

Wydawać by się mogło, że wśród ekip rywalizujących o miejsca 7-12 nie zobaczymy już tak dużych emocji – nic bardziej mylnego! Świadkami niezwykle zaciętego spotkania byli kibice w Konstantynowie Łódzkim, gdzie młode Budowlane walczyły z pilankami. Łodzianki były zdecydowanymi faworytkami tego meczu, ale przyjezdne pokazały charakter. W drugim secie wynik do samego końca wisiał „na włosku”, zawodniczki trenera Jacka Pasińskiego udowodniły jednak, że nie bez przyczyny są uważane za jedne z pretendentek do zwycięstwa w swojej grupie i dopisały do swojego konta kolejne 3 punkty. Drugie miejsce zajmują siatkarki Pałacu Bydgoszcz, które również w trzech setach pokonały rywalki – drużynę z Ostrowca Św. Wynik jednak nie do końca oddaje przebieg spotkania, w którym przez długie fragmenty to KSZO narzucało rytm gry. – W Bydgoszczy w każdym z setów bardzo niewiele zabrakło nam do zwycięstwa. Szkoda tego meczu. Być może zabrakło zimnej głowy i trochę szczęścia, jednak to już za nami. Musimy skupić się na kolejnych spotkaniach, aby uzyskać jak najlepszy wynik – dodała Alicja Stefańska, przyjmująca ostrowczanek. Jej koleżanki rozegrały dwa spotkania w ciągu dwóch dni.

II kolejka – Impel lepszy od Atomu, pierwsze punkty ostrowczanek

Policzanki swoją dobrą dyspozycję potwierdziły także w Rzeszowie. Developres, który „rzutem na taśmę” znalazł się w gronie najlepszych drużyn Młodej Ligi, nie sprostał drużynie z północy Polski i w trzech setach poległ na własnym parkiecie. Meczem „na szczycie” było natomiast spotkanie Atomu Trefla Sopot z Impelem Wrocław. Obie ekipy w pierwszej rundzie rozgrywek wygrały swoje grupy, a sopocianki do tej pory były niepokonane. Chyba mało kto spodziewał się, że po jednostronnym pierwszym secie (25:10 dla gospodyń), wrocławianki powalczą o wygraną w Sopocie. Przyjezdne przegrywały już 1:2, ale odwróciły losy meczu, a w tie-breaku okazały się minimalnie lepsze od gospodyń. Siatkarki z Dolnego Śląska pokazały, że sopocianki również mają słabe punkty i przerwały ich znakomitą serię zwycięstw.

Jak się okazało, nie była to jedyna przerwana seria w drugiej kolejce. Swoje pierwsze zwycięstwo w Młodej Lidze odniosły siatkarki z Ostrowca Św., które w meczu wyjazdowym pokonały PTPS SAF Holland Piła. Tym samym w rozgrywkach nie pozostał już ani jeden zespół bez dorobku punktowego. – Zagrałyśmy nasz najlepszy mecz, o czym świadczy choćby sam wynik. Co prawda w każdym secie „goniłyśmy” rywalki, ale to nam udawało się zwyciężyć. Ta wygrana bardzo nas ucieszyła, udowodniłyśmy, że potrafimy wygrywać – mówiła wybrana MVP meczu Alicja Stefańska. Pomimo nieudanego startu w tych rozgrywkach ostrowczanki tylko dzięki wynikowi zanotowanemu w Pile awansowały w tabeli o dwa „oczka”. Walka w grupie drużyn walczących o miejsca 7-12 może być więc naprawdę wyrównana. – Szczerze mówiąc, to nie znam zespołów z Dąbrowy i Bielska, ale to prawda, możemy namieszać. Myślę, że po zwycięstwie w Pile najmłodsze dziewczyny z naszego zespołu bardziej w siebie uwierzyły. Jest im to bardzo potrzebne, a wiadomo, że wygrane budują pewność siebie. My na pewno będziemy walczyć w każdym meczu, aby uzyskać jak najlepsze miejsce – zapewniła przyjmująca KSZO.

W drugim meczu w tej stawce zespołów dąbrowianki podejmowały łódzkie Budowlane. Miejscowe zawodniczki bardzo wysoko postawiły poprzeczkę łodziankom. Kiedy w czwartym secie siatkarki z centralnej Polski prowadziły 9:5 i 2:1 w całym meczu, wydawało się, że dąbrowianki nie podejmą już rękawicy. Te nie tylko odrobiły straty, ale po chwili zrobiło się 13:9. Obie drużyny walczyły do samego końca, a mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie po walce na przewagi trzy punkty z trudnego terenu wywiozły łodzianki.