Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Lucie Muhlsteinova: Gdybyśmy wygrały, cieszyłybyśmy się bardziej

Lucie Muhlsteinova: Gdybyśmy wygrały, cieszyłybyśmy się bardziej

fot. archiwum

Bielszczanki w meczu z Chemikiem Police zaprezentowały się dobrze i ostatecznie wyjechały ze Szczecina z jednym punktem. Można powiedzieć, że dla Lucie Muhlsteinovej był to powrót na "stare śmieci", w Chemiku grała przez ostatnie dwa sezony.

Siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała na pewno nie były faworytem meczu w Szczecinie, ale postawiły liderowi tabeli bardzo trudne warunki. Nie poddały się nawet, kiedy przegrywały w meczu 0:2 i ostatecznie zdobyły jeden punkt. Jesteśmy zadowolone z jednego punktu, jaki wywozimy ze Szczecina. Wszyscy wiedzą, że to nie jest łatwy teren. Z drugiej jednak strony jest to jednak przegrany mecz. Gdybyśmy wygrały, cieszyłybyśmy o wiele się bardziej – stwierdziła po meczu Lucie Muhlsteinova, rozgrywająca gości.

Pierwsze dwa sety sobotniego pojedynku były bardzo zacięte, tak naprawdę dopiero w końcówkach Chemik przechylał szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W trzecim secie trener Giuseppe Cuccarini dokonał kilku zmian, na boisku nie było chociażby dobrze spisujących się do tej pory Małgorzaty Glinki-Mogentale i Any Bjelicy. Bielszczanki zdołały wykorzystać zaistniałą sytuację i doprowadziły do piątej partii. W niej szkoleniowiec Chemika wrócił już do podstawowego składu. – W tie-breaku na boisko wróciła Małgorzata Glinka-Mogentale, która nam niestety pokazała, kto tu rządzi i musiałyśmy zadowolić się jednym punktem – powiedziała Lucie Muhlsteinova. – Małgosia skończyła kilka ważnych piłek i spowodowała, że Chemik wrócił do gry – dodała doświadczona rozgrywająca.

Dla Lucie Muhlsteinovej był to sentymentalny powrót, bowiem ostatnie dwa sezony spędziła właśnie w Chemiku Police. Wywalczyła z tym klubem najpierw awans do Orlen Ligi, a potem mistrzostwo i Puchar Polski. – Ja się bardzo cieszyłam, że się zobaczę z ludźmi, z którymi pracowałam przez dwa ostatnie sezony – nie ukrywała siatkarka. Teraz jednak reprezentuje ona barwy zespołu z Bielska-Białej. – Ogólnie jestem bardzo zadowolona z gry w BKS-ie Aluprofie i mam nadzieję, że będę zadowolona z tego, co osiągniemy w tym sezonie – przyznała. Obecnie jej zespół plasuje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli, z dorobkiem 34 oczek. – Mam nadzieję, że nie jest to jeszcze nasz szczyt formy, każdy zespół chce z tą najwyższą dyspozycją trafić na fazę play-off i my tak samo – dodała na zakończenie Lucie Muhlsteinova.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved