Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Juraj Zat’ko: Pozostaje mieć nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej

Juraj Zat’ko: Pozostaje mieć nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej

fot. Joanna Skólimowska

- Wydaje mi się też, że pracujemy trochę więcej. Potrzebujemy jak największej liczby treningów, dlatego też już wiemy, że na treningi będziemy poświęcać więcej czasu - o ostatnich meczach swojego zespołu, ale i o zmianach w AZS-ie Olsztyn mówił Juraj Zat'ko.

Po waszej wygranej z Resovią Rzeszów przed meczem w Jastrzębiu-Zdroju można było się spodziewać bardziej wyrównanego widowiska. Wy też chyba liczyliście, że zdołacie ugrać coś więcej?

Juraj Zat’ko:Myślę, że nie graliśmy źle, ale jastrzębianie pokazali swoją dobrą siatkówkę, grając na bardzo wysokim poziomie. W trakcie całego meczu praktycznie nie popełniali błędów albo przynajmniej nie mylili się za często. Trudno się gra przeciwko tak grającemu zespołowi. Ze swojej strony oczywiście liczyliśmy na lepszy wynik, chcieliśmy ugrać coś więcej, tak przynajmniej urywając rywalom jednego czy dwa sety. Niestety tym razem przeciwnik był za mocny i nie udało się.

Przegrywaliście tak naprawdę w końcówkach, początki poszczególnych setów to raczej gra na styku. Z czego wynikały te gorsze, w waszym wypadku końcowe fragmenty danych partii?No tak, w tych końcówkach to Jastrzębski Węgiel potwierdził swoja klasę i pokazał poziom. To jest zespół grający na innym poziomie, potrafi tak grać nie tylko jeden mecz, ale utrzymuje tę dyspozycję praktycznie przez cały sezon. To też jastrzębianie potwierdzili w tych najważniejszych momentach poszczególnych setów. Nam oczywiście zabrakło też trochę szczęścia, ale trzeba przyznać, że na dzień dzisiejszy to jastrzębianie sportowo byli lepsi i dlatego wygrali.

Teraz, patrząc na kalendarz rozgrywek, macie dość trudny okres. Mecze z czołówką ligową to spotkania, w których powinniście walczyć, pokazując się z jak najlepszej strony, a nie te, w których za wszelką cenę musicie zdobywać punkty?

– Punkty zawsze są ważne (śmiech), z tym że w tych meczach ich wywalczenie nie jest takie łatwe. Jesteśmy teraz na szczególnym etapie, w określonym rytmie przygotowania fizycznego. Jak wiadomo w naszym zespole było parę zmian po Nowym Roku. Teraz mamy też nieco inny styl trenowania. Trudno oczywiście liczyć na punkty i zwycięstwa w konfrontacjach z zespołami z czołowej czwórki, udało się nam już dwa punkty zdobyć z Resovią, jest to niezły wynik. Tym razem było nieco gorzej, ale zobaczymy, jak będzie za tydzień, kiedy przyjedzie do nas ZAKSA.

Co przede wszystkim zmieniło się wraz z pojawieniem się w zespole nowego szkoleniowca?

– Trudno powiedzieć tak dokładnie, na pewno jest inne podejście, inne zachowanie trenera. Wydaje mi się też, że pracujemy trochę więcej. I to chyba jest nasza droga, ta, której właśnie potrzebujemy. Nie jesteśmy zawodnikami, którzy graliby dobrze bez treningów. Potrzebujemy jak największej liczby treningów, dlatego też już wiemy, że na treningi będziemy poświęcać więcej czasu. I myślę, że to jest filozofia nowego trenera.

Miałeś okazję pracować w reprezentacji z włoskimi trenerami, teraz w klubie kolejne doświadczenie i zderzenie z włoską myślą szkoleniowa. Jest to jednak inny styl pracy, który może wam bardziej odpowiadać?

– To zależy, każdy trener jest inny, ma inne podejście, trochę inny styl pracy. W moim przypadku to już trzeci włoski trener, z którym mam okazję pracować. Wcześniej byli Emanuele Zanini i Flavio Gulinelli, teraz jest Andrea Gardini. Osobiście mi się podoba praca z tymi włoskimi trenerami, ale wiadomo, że każdy ma swoje odczucia i ktoś może myśleć inaczej. Dla mnie jest super pod każdym względem.

Tym, co zwraca uwagę, jest też wracająca do was radość z gry. To też pochodna zmian?

Nie wiem, na pewno cieszyliśmy się po tej wygranej z Resovią. Ten mecz dodał nam pewności siebie. I chyba to było widać, oczywiście z każdym kolejnym wywalczonym punktem też i ta radość z gry będzie większa. Pozostaje więc mieć nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-01-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved