Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Volley Rybnik wywalczył pozycję wicelidera

II liga M: Volley Rybnik wywalczył pozycję wicelidera

W sobotę siatkarzy Volleya Rybnik czekał bardzo ważny ligowy test. Ekipa z południa Polski zmierzyła się z AZS-em Politechnika Opolska Cementownia Odra Opole, który miał na koncie jedno oczko więcej. Rybniczanom udało się wygrać 3:1 i awansować.

Siatkarze Volleya Rybnik, podobnie jak w rozgrywkach w sezonie 2013/2014, mają ochotę powalczyć o awans do I ligi. Team prowadzony przez Wojciecha Kasperskiego znajduje się w ścisłej czołówce grupy 5 II ligi mężczyzn – przed 14. rundą spotkań zajmował trzecią pozycję i miał jeden punkt straty do drugiego w tabeli AZS-u Politechniki Opolskiej. To właśnie z tym zespołem przyszło się mierzyć rybniczanom w minioną sobotę. Stawką spotkania było drugie miejsce w tabeli, przynajmniej na najbliższy tydzień.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli siatkarze z Opola, którzy już w połowie partii prowadzili 12:5. W dużej mierze było to skutkiem mocnej i celnej zagrywki, z której odbiorem wyraźnie nie radzili sobie zawodnicy Volleya. Zagubieni gospodarze przebudzili się dopiero w drugiej części tej partii i ich gra powoli się zazębiała. Nie wystarczyło to na dogonienie akademików z Opolszczyzny i rybniczanie musieli pogodzić się z porażką 20:25. Symptomy lepszej gry z końcówki premierowego seta nie przełożyły się na dobry start w secie numer dwa. Gracze trenera Wojciecha Kasperskiego znów byli bardzo ospali i jakby lekko nieobecni, a opolanie bezwzględnie to wykorzystywali. Momentem przełomowym okazało się wejście na boisko Krystiana Lipca, który praktycznie od pierwszej minuty na parkiecie zaczął punktować w ataku i wlał w serce rybniczan nadzieję na dobry rezultat. Pozytywne wibracje dotarły również do kapitana, Arkadiusza Terleckiego, który pomógł swojemu zespołowi zza linii dziewiątego metra. Po udanej pogoni Volley zdołał wygrać 25:21 i doprowadzić do remisu 1:1 w setach.

Porażka w poprzedniej odsłonie nieco wybiła z rytmu zespół z Opola. Przyjezdni nie grali już tak dobrze jak na samym początku meczu i coraz częściej popełniali różnego rodzaju błędy. Słabsza postawa na boisku sprowokowała opolan do dyskusji z arbitrami, lecz nie przyniosło to dobrych skutków, a wręcz przeciwnie – rozkojarzyło ich i jeszcze mocniej wybiło z rytmu. Z pełnym spokojem do każdej kolejnej piłki podeszli za to siatkarze z Rybnika, którzy cieszyli się z kolejnych oczek na swoim koncie. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:22 i mieli już co najmniej jeden punkt w kieszeni. Czwarty set nie przyniósł nawet połowy tych emocji, które pojawiły się w poprzednich odsłonach. Kompletnie wybici z rytmu siatkarze AZS-u Politechniki Opolskiej nie stawiali najmniejszego oporu, a Volley bez skrupułów raz po raz kierował piłkę w pomarańczowe. Niemający już ochoty na siatkarską walkę opolanie przegrali 11:25 i stracili fotel wiceliderów grupy 5. Dla zespołu gospodarzy było to niezwykle ważne spotkanie nie tylko ze względu na możliwość wywalczenia drugiej lokaty w tabeli, ale także dlatego, iż udało im się zrewanżować za porażkę 0:3 poniesioną w hali przeciwników.

TS Volley Rybnik – AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra Opole 3:1
(20:25, 25:21, 25:22, 25:11)