Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Olimpia mocniejsza od SMS-u

II liga K: Olimpia mocniejsza od SMS-u

Siatkarki SMS-u LO2 Opole nie mogą zaliczyć początku 2015 roku do udanych. Po przegranej przed tygodniem w meczu na szczycie 13. kolejki rozgrywek z Sokołem Katowice, w tĘ sobotę musiały uznać wyższość rywalek z Olimpii Jawor.

Początek pierwszej partii to lekka przewaga miejscowych (5:2). Jednak nierówna gra obu ekip sprawiła, że przyjezdne zdołały odrobić straty i wyjść na prowadzenie (8:13). W końcówce seta opolanki dogoniły przeciwniczki, atak Patrycji Gądek dał remis po 19, jednak końcówka to znów lepsza gra Olimpii, która wygrała do 23.

Opolanki do gry wróciły w drugim secie, który wygrały do 20, a prowadziły już 23:17. Ta wygrana mogła więc być wyższa. Na boisku przyzwoicie prezentowały się szczególnie Dominika Krupa i Katarzyna Lisiecka, które dorzuciły ważne punkty. To niestety jednak było jedyne przebudzenie zawodniczek SMS-u tego dnia. Trzecia partia to znów przewaga przyjezdnych, a w czwartej zawodniczki z Opola były już chyba myślami w szatni.

Wobec dwóch przegranych w pierwszych kolejkach tego roku opolanki w najbliższy weekend czeka kolejny ważny mecz. W Jaworznie bowiem zmierzą się z MCKiS-em. Wynik może mieć duże znaczenie w kontekście walki o miejsca w play-off. – Damy z siebie na treningach i w nadchodzącym meczu wszystko. Te dwa przegrane mecze z Katowicami i Jaworem będą dla nas nauczką i postaramy się wyciągnąć odpowiednie wnioski i iść do przodu – powiedziała po meczu przyjmująca SMS-u Dominika Krupa.

SMS LO 2 Opole – Olimpia Jawor 1:3
(23:25, 25:20, 20:25, 15:25)