Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS Gliwice coraz bliżej fotelu lidera

II liga K: AZS Gliwice coraz bliżej fotelu lidera

Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice mają za sobą kolejną udaną ligową kolejkę. Tym razem gliwiczanki rozprawiły się we własnej hali z MCKiS-em Jaworzno 3:0. Wygrana pozwoliła im zbliżyć się do liderującego Sokoła Katowice na jeden punkt.

Siatkarki z Gliwic rok 2015 rozpoczęły od zwycięstwa 3:1 w Jaworze i w drugiej kolejce po nowym roku chciały zaprezentować się co najmniej tak samo dobrze. AZS Politechniki Śląskiej o kolejne trzy oczka powalczył przed własną publicznością z MCKiS-em Jaworzno, z którym w tym sezonie wygrał już 3:1. Utrudnieniem dla gliwiczanek był na pewno brak dwóch podstawowych siatkarek – rozgrywającej Anny Wrzeszcz i przyjmującej, a zarazem kapitan zespołu Pauliny Dereń. Mimo osłabień team z Gliwic od samego początku premierowej partii kontrolował boiskowe wydarzenia i zbudował sobie przewagę. Podopieczne trenera Eugeniusza Mularskiego nie miały atutów, by postraszyć gospodynie i z piłki na piłkę wynik coraz bardziej się „rozjeżdżał”. Gwoździem do trumny jaworznianek była passa pięciu punktów straconych z rzędu przy zagrywce Patrycji Ząbek, przez którą zawodniczki MCKiS-u musiały pogodzić się z porażką 19:25.

Set numer dwa był bliźniaczo podobny do pierwszej partii. Sylwia Pastuszko i jej koleżanki rozpoczęły odsłonę z wysokiego C i od razu narzuciły przeciwniczkom swój styl gry. Przyjezdne po raz kolejny nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki i już w połowie partii traciły kilka punktów. W końcówce, przegrywając 18:24, jaworznianki rzuciły się jeszcze do ataku i zdobyły trzy punkty z rzędu, jednak akademiczki z Gliwic nie pozwoliły sobie na porażkę i wygrały 25:21.

Najwięcej kłopotów ekipa z Gliwic miała w trzeciej partii. Zawodniczki trenera Mularskiego wykorzystały rozprężenie i dekoncentrację w szeregach gospodyń i wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Od połowy seta do gry wróciły jednak akademiczki, które zaczęły błyskawicznie odrabiać straty i po kilku minutach wyszły na prowadzenie. Po raz kolejny kołem ratunkowym okazała się być zagrywka, jednak tym razem zza linii dziewiątego metra zabłysnęła młoda Nicole Rybakiewicz. Przy jej serwisie AZS osiągnął bezpieczną przewagę i spokojnie dobił rywalki, wygrywając 25:16 i 3:0 w całym meczu. Wygrana za trzy oczka oraz przegrana 2:3 liderującego Sokoła Katowice sprawiły, iż gliwiczankom do pierwszej lokaty brakuje już tylko jednego punktu.

AZS Politechnika Śląska Gliwice – MCKiS Jaworzno 3:0
(25:19, 25:21, 25:16)