Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięski horror KPS-u Siedlce

I liga M: Zwycięski horror KPS-u Siedlce

Po pełnym zwrotów akcji meczu KPS Siedlce Banki Spółdzielcze wygrał we własnej hali ze Stalą Nysa 3:2. Jest to pierwsze zwycięstwo siedlczan w 2015 roku. Wcześniej przegrali ze Ślepskiem Suwałki, a mecz z SMS-em Spała został przełożony.

Siedlecka drużyna rozpoczęła sobotnie spotkanie znakomicie. Świetna zagrywka zdemontowała przyjęcie rywala i uruchomiła siedlecki blok. Po pierwszej przerwie technicznej (8:3) KPS nie zwalniał tempa i prowadził już siedmioma punktami (14:7). Jednak jeszcze przed drugą pauzą na wytarcie parkietu goście zaczęli odrabiać straty. W polu zagrywki zameldował się były gracz KPS-u Dawid Bułkowski i przewaga gospodarzy zaczęła topnieć (16:12). Po powrocie na boisko Stal kontynuowała dobrą grę, szybko doprowadzając do remisu (17:17). W końcówce niewielką przewagę zyskał KPS i wygrał partię do 23. W inauguracyjnym secie z dobrej strony pokazał się Jakub Zabłocki. Młody libero, który dopiero niedawno powrócił do składu po kontuzji, wybronił niejedną trudną piłkę.

Druga partia zaczęła się od walki punkt za punkt, a wyrównana gra toczyła się do połowy seta. Dopiero po drugiej przerwie technicznej (16:14 dla Nysy) zaczęła się uwidaczniać przewaga podopiecznych Janusza Bułkowskiego. W szeregach KPS-u skuteczny był tylko Karol Butryn, ale należy dodać, że wyprowadzanie kontr kilkukrotnie uniemożliwił trochę za niski sufit siedleckiej hali. Po wygraniu drugiego seta do 19 Stal zdominowała również początek kolejnego (8:3). Jednak gdy w pole serwisowe powędrował niezawodny Butryn, strata siedlczan zmalała do jednego „oczka”. Co prawda na drugiej przerwie goście znów odskoczyli na kilka punktów (16:11), ale później grał już tylko KPS. Paweł Rejowski do spółki z Karolem Butrynem wyprowadzili swój zespół na prowadzenie (20:19). Natomiast Sebastian Matula i Jan Fornal kombinacyjnymi zagrywkami zakończyli seta do 21.

Skuteczna pogoń gospodarzy podrażniła ambicję rywala, który na początku czwartej partii uzyskał prowadzenie 8:4. Siedleccy gracze dobre akcje przeplatali błędami i różnica punktowa nie zmieniała się (16:12). Podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego obronili trzy piłki setowe, ale nie uchronili się przed tie-breakiem. Tak jak w październiku w Nysie, piąty set był wyjątkowo zacięty, żadna z drużyn nie uzyskała przewagi większej niż dwa punkty. Dla KPS-u akcje kończył głównie Tomasz Stańczuk. W nerwowej końcówce więcej „zimnej krwi” zachowali gospodarze i po autowym ataku gości zwyciężyli 15:13.

KPS czekają teraz dwa mecze wyjazdowe. W środę o 18:00 odbędzie się zaległy mecz z SMS-em Spała. Natomiast w sobotę w ramach 19. kolejki siedlczan podejmie Krispol Września.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – AZS PWSZ Stal Nysa 3:2
(25:23, 19:25, 25:21, 22:25, 15:13)

KPS: Guz, Butryn, Fornal, Popik, Pietraszko, Stańczuk, Zabłocki (libero) oraz Matula, Rejowski, Pruski, Żakieta i Łukasik
Stal: Bułkowski, Nożewski, Biernat, Długosz, Kalembka, Piotrowski, Biniek (libero) oraz Dzikowicz, Makowski i Szczurek

autor: Paulina Soćko sportsiedlce.pl