Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Łatwe zwycięstwo Victorii Wałbrzych

I liga M: Łatwe zwycięstwo Victorii Wałbrzych

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Krzysztofa Janczaka pokonali w trzech setach outsidera rozgrywek - Avię Świdnik. Wałbrzyszanie nie pozwolili, żeby rywale zdobyli 20 punktów w secie i utrzymali pozycję wicelidera I ligi mężczyzn.

Początek był wyrównany, ale tylko przez chwilę, gdy na zagrywce pojawił się Łukasz Karpiewski, wałbrzyszanie szybko objęli prowadzenie 6:3. Pierwsza przerwa techniczna była przy stanie 8:5. Świdniczanie popełniali błędy i niewiele się zmieniło, z każdą kolejną akcją miejscowi grali coraz lepiej. Druga przerwa techniczna była przy stanie 16:11. Przy zagrywce Mateusza Kamińskiego Victoria jeszcze zwiększyła swoją przewagę (22:14) i zmierzała do pewnego zwycięstwa w premierowej odsłonie. Set zakończył się wynikiem 25:17.

Dobrą grę na zagrywce kontynuował Kamiński i wałbrzyszanie wyszli na prowadzenie 6:0. Jednak gospodarzom przytrafiły się proste błędy i z wyniku 9:3 zrobiło się 12:9. Siatkarze Avii doprowadzili nawet do remisu po 12. Na drugiej przerwie technicznej prowadzili wałbrzyszanie (16:14), jednak po powrocie na parkiet stracili trzy oczka i Avia wyszła na pierwsze prowadzenie w tym meczu (17:16). Jednak końcówka seta należała do wałbrzyszan, głównie dzięki skutecznym atakom Bartosza Filipiaka i wygrali 25:19.

Trzecia odsłona była wyrównana, ale tylko do stanu po 4. Później przewagę zaczęli budować wałbrzyszanie. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. W zespole Avii pojawili się na boisku nowi zawodnicy, jednak niewiele zmienili obraz gry. Victoria prowadziła 16:9 i pewnie zmierzała do zakończenia spotkania. Tym razem wałbrzyszanie wystrzegali się błędów i wygrali 25:14, po ataku Filipiaka. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Adrian Mihułka.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Avia Świdnik 3:0
(25:17, 25:19, 25:14)